Sagan dnes čelí obrovskej konkurencii: Najťažší súper prehovoril!

Michael Matthews
Michael Matthews

BERGEN - Držiteľ zeleného dresu z Tour de France, Austrálčan Michael Matthews, sa v nedeľu vracia do akcie na majstrovstvách sveta v cyklistike, na ktorých sa predstaví aj Peter Sagan, úradujúci šampión podujatia.

Na jazdcov čaká 267,5 km dlhá cesta a pre Matthewsa to bude znamenať veľký test. Odborníci majú ohľadom jeho formy mierne pochybnosti a bude ich musieť presvedčiť o opaku. Od zisku zeleného dresu na TdF však neskončil horšie ako ôsmy v akomkoľvek jednodňovom závode, na ktorý nastúpil. V máji sa zastavil v Bergene, trať pozná a sedí mu. 

Keď sa písal rok 2015, Matthews musel bojovať o post tímového lídra so Simonom Gerransom, lenže teraz je situácia úplne jasná. V austrálskom tíme je jednoznačným lídrom a je si vedomý, že mu kryje chrbát. „Je veľmi pekné byť tímovým lídrom. Uľahčuje to situáciu ostatným, pre vás pracujúcim jazdcom, z pohľadu tímovej stratégie. Keď máte dvoch lídrov, tak sa tím rozdeľuje na polovicu. Dodáva mi veľkú sebadôveru, keď si Austrália myslí, že im môžem zabezpečiť výsledok a snáď sa dokážem v deň závodu vybičovať,“ povedal Matthews.

Matthews sa posnaží o napodobenie rodáka Cadela Evansa z roku 2009, ale v pelotóne bude mať tradičného súpera z kategórie svetovej extratriedy – Petra Sagana. Slovenský cyklista je počas posledného obdobia veľkým Matthewsovým súperom, stretli sa v Richmonde, o 12 mesiacov neskôr taktiež.

Vylúčenie Sagana z Tour de France otvorilo Austrálčanovi cestu za ziskom zeleného dresu, ktorú napokon aj pretavil vo svoj prospech. Matthews si je naplno vedomý, že bez pomoci tímu nebude možné Sagana poraziť. V jeho snahe mu podajú ruku skúsený Mat Hayman, vytrvalý Luke Durbridge či nesebecká dvojica Jack Haig a Mitch Docker.

„Porozprávame sa o taktike, keď sa spolu stretneme, ale myslím si, že iba musíme Saganovi znepríjemňovať život,“ vravel odhodlaný Matthews. „Do preteku idem s tým, že som mal dobrý rok a verím v seba samého. Je to takmer 280 kilometrov, skutočne dlhý deň, ale musíte si veriť, vedieť, že ste tvrdo pracovali a dúfať, že v daný deň všetko sadne,“ zakončil Saganov konkurent.


Tagy: Peter Sagan Michael Matthews

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA