Šialený Valentino Rossi: Motocyklový kráľ predviedol v sobotu úžasný výkon

Valentino RossiValentino Rossi Zdroj: SITA

ALCAÑIZ - Valentino Rossi je považovaný za jedného z najlepších pretekárov, akí kedy sadli na nebezpečný motocykel. V triede MotoGP vyhral sedem titulov a dokázal udržať krok s konkurenciou aj s pribúdajúcim vekom.

Prednedávnom si pri tréningu na motokrose privodil zlomeninu nohy, ale toto zranenie ho akoby vôbec nelimitovalo. Rekonvalescencia netrvala príliš dlho, Valentino Rossi miluje svoju prácu až príliš na to, aby vynechával dlhé obdobie. V sobotu si znova sadol na motorku, pričom fraktúra nohy ešte nie je ani náhodou zahojená.

V kvalifikácii na Grand Prix Aragónska sa posadil na pekelný stroj a vybojoval si fantastické tretie miesto, dokonca porazil aj lídra šampiónátu, Španiela Marca Marqueza, ktorý spadol a skončil na piatom mieste. Legendárny Talian, prezývaný „Doktor“, sa evidentne tešil a čo-to povedal aj o zlomenej nohe. „Je to úžasné. Noha ma, našťastie, príliš nebolí. Vďačím za to i môjmu doktorovi, ktorý odviedol skvelú prácu. Je to prekvapenie pre mňa, pre tím, pretože sme nevedeli, čo máme očakávať. Pred týždňom som začal uvažovať, že je možný návrat v Aragónsku, môžem jazdiť, ale s veľkou dávkou bolesti,“ povedal uznávaný motocyklista.

Výhra v ostrom závode sa rovná takmer zázraku, ale Rossi sa o to určite pokúsi. Je si však vedomý, že má oproti ostatným nevýhodu. „Moja pozícia na motorke nie je perfektná, ale blíži sa k tej bežnej. Najskôr sme zmenili nejaké veci, ale teraz už zaujímam klasickú pozíciu v sede a je to lepšie.“

„Veľa sme pracovali s tímom a na druhých pneumatikách som bol schopný dostať sa dopredu. Stále musíme trochu popracovať, pretože s pretekovými gumami nie je moje tempo fantastické, ale pokúsime sa. V piatok ráno som cítil bolesť, sobotné ráno bolo lepšie. Ak to bude takto pokračovať aj zajtra, budem môcť jazdiť. Lenže motorka si v pretekoch vyžaduje niečo viac. Určite budem trpieť, ale pokúsim sa,“ dodal odhodlaný Rossi.

Viac o téme: Valentino Rossi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články