VIDEO Slovenský reprezentant znovu čaroval: Skvelá prihrávka lídra tímu!

Albert Rusnák z Real Salt Lake
Albert Rusnák z Real Salt Lake

SANDY - Aj zásluhou slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka (23) futbalisti tímu Real Salt Lake stále viac pomýšľajú na postup do play-off v Major League Soccer. Salt Lake zdolali v sobotňajšom zápase na domácom trávniku súperov z tímu Seatlle Sounders 2:0 a prvý z dvoch gólov v 52. min bol aj Rusnákovým dielom.

Na hranici šestnástky šikovne posunul loptu spoluhráčovi Jeffersonovi Savarinovi a ten v plnom behu napol sieť. Rusnák si pripísal 13. asistenciu v sezóne, okrem toho má na konte aj 7 gólov. V oboch štatistikách je lídrom svojho mužstva.

"Savarino mi pekne posunul loptu a v prvom momente som chcel vystreliť. Potom som však začul ako na mňa kričí, že si nabehne. A tak som sa rozhodol, že mu to prestrčím cez nohy obrancu naslepo a vyšiel z toho dôležitý prvý gól," opísal Albert Rusnák na webe Realu Salt Lake. V dažďom poznačenom súboji na štadióne Rio Tinto pred takmer 20 000 divákmi v Sandy pečatil domáce víťazstvo v 66. min Luke Mulholland.

Hráčom Realu Salt Lake (RSL) patrí v tabuľke Západnej konferencie postupová 5. priečka a do konca základnej časti sezóny zostáva odohrať tri zápasy. Do vyraďovacej časti sa dostane najlepších šesť tímov z konferencie. "Už som to vravel, že ak chceme ísť do play-off, musíme vyhrať všetky zostávajúce zápasy a ešte nám musia pomôcť svojimi výsledkami aj súper. Som rád, že sme dosiahli ďalšie dôležité víťazstvo a je to lepšie aj v tom, že naši rivali postrácali body. S pribúdajúcimi zápasmi je vidieť, že si na ihrisku čoraz viac rozumieme a funguje nám tímová chémia," skonštatoval Albert Rusnák. Najbližším súperom RSL bude 30. septembra tím Los Angeles Galaxy, ktorý bude mať výhodu domáceho prostredia.


Tagy: Albert Rusnák Real Salt Lake Seatlle Sounders

Zdroj:
SITA
Foto:
rsl.com; Video:Youtube

DISKUSIA