Paráda, niečo neskutočné: Veľké cyklistické národy musia byť nešťastné!

Peter Sagan (v strede) s Alexandrom Kristoffom (vľavo) a bronzovým Michaleom Matthewsom (vpravo). Peter Sagan (v strede) s Alexandrom Kristoffom (vľavo) a bronzovým Michaleom Matthewsom (vpravo). Zdroj: TASR

PAU - Nedeľňajší obrovský úspech slovenského športu v podobe už druhej obhajoby titulu majstra sveta v podaní cyklistu Petra Sagana ocenil reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš, ktorý sa vo francúzskom Pau pripravuje na svoj svetový šampionát.

"Je to fantastický úspech, aký vo svete cyklistiky nemá obdobu. Peťo Sagan je veľký frajer," povedal Matej Beňuš, strieborný olympijský medailista z Ria de Janeiro 2016.

Saganov víťazný hetrik sa skladá z triumfov v Richmonde 2015, Dauhe 2016 a aktuálneho v Bergene 2017. Získať tri zlaté za sebou sa pred Saganom v tomto odvetví ešte nikomu nepodarilo. "Veľké cyklistické národy musia byť z neho nešťastné, keď ho nevedia odstaviť z najvyššej priečky. Robia všetko pre to, aby nevyhral, a on ich nie a nie poslúchať," pokračoval Beňuš.

Početnú slovenskú výpravu vodákov čakajú od utorka súboje o medaily na MS vo vodnom zjazde a vodnom slalome, Beňuš by na tomto šampionáte rád potešil slovenských priaznivcov. "Verím, že o niekoľko dní pôjdem v stopách Peťa Sagana a získam zlato," dodal. K Beňušovi sa pridali aj ďalší vodáci. 

Erik Vlček, slovenský rýchlostný kanoista, trojnásobný olympijský medailista v K4 na 1000 m, desaťnásobný majster sveta. "Je to paráda, niečo neskutočné. Pred pretekmi sa hovorilo, že profil trate by mal Petrovi sedieť, no cyklistika býva často nevyspytateľná. Päť kilometrov pred cieľom, keď sa z vedúcej skupinky odtrhli dvaja jazdci, to vyzeralo, že to s útokom na zlato nevyjde. Keď som však kilometer pred cieľom videl, že sa to všetko spojilo, veril som, že Peťo bude vo finiši najrýchlejší. Všetci sme vedeli, že je veľký cyklista, teraz potvrdil, že je momentálne najlepší a jeden z najväčších jazdcov v histórii. Byť vo veku 27 rokov trojnásobným majstrom sveta v cyklistike je unikát."     

Juraj Tarr, slovenský rýchlostný kanoista, dvojnásobný strieborný olympijský medailista v K4 na 1000 m: "Peťo dosiahol fantastický úspech. Získať tri zlaté medaily za sebou v individuálnych pretekov na cyklistických MS je niečo výnimočné. Po tom, ako ho vylúčili z Tour de France, bol veľmi namotivovaný. Na svetovom šampionáte túžil dokázať, že je najlepší, čo sa mu podarilo."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Sagan Matej Beňuš Juraj Tarr Erik Vlček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články