Saganov tréner otvorene priznal: Boli to nervy, ale kvôli tomuto vyhral práve Peťo!

Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom BergeneSlovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene Zdroj: TASR

BERGEN - Peter Sagan dnes ukázal cyklistickému svetu nadvládu a potvrdil, že honor najlepšieho muža na bicykli mu patrí právom. Napätie vládlo počas pretekov aj u trénera slovenského tímu Jána Valacha. 44-ročný Myjavčan bol s výkonom svojich zverencov maximálne spokojný a nezabudol pochváliť aj ostatných krajanov.

Valach sa v Bergene usadil dlhšie pred pretekmi, aby si zvykol na prostredie a zoznámil sa s ním: "Bolo to náročné, ja som tu už desať dní, chalani poprichádzali postupne. Prípravy prebehli dobre, to, čo sme si povedali, chalani splnili perfektne. Taktika a preteky sa vyvinuli tak, ako sme predpokladali. Vedeli sme, že musíme byť pripravení," povedal slovenský tréner. 

Neobišiel ani fantastické galapredstavenie Petra Sagana, ktorý v Nórsku zavŕšil zlatý hetrik a potvrdil, že patrí k svetovej špičke: "Peter bol vždy tam, kde bolo treba, bol schovaný a nenápadný. Vedeli sme, že to budú nervy do posledných metrov a že to bude o trpezlivosti. Nakoniec zvíťazil Peter a my sme šťastní," povedal bývalý cyklista a dvojnásobný účastník olympijských hier.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Sagan Ján Valach
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články