Celý svet to takmer zmeškal! Slovákov išlo poraziť, Nóri vysvetlili obrovské problémy

Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene
Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene

BERGEN - Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal v nórskom Bergene po tretí raz majstrom sveta a zabezpečil si tým miesto v cyklistickej histórii. Negatívnou škvrnou je akurát nepríjemná udalosť, ktorú má na svedomí nórska televízia.

Za prerušenie televízneho signálu počas záverečných kilometrov v pretekoch mužov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Bergene môže výpadok prúdu.

Diváci pred televízormi na celom svete prišli o rozhodujúce momenty, počas ktorých sa rodilo historické tretie víťazstvo Petra Sagana v neprerušenej sérii. Počas výpadku signálu došlo k dostihnutiu štvorčlennej skupinky na čele pretekov a Sagan sa tým dostal do boja o víťazstvo.

"V meste Floyen došlo v tej chvíli k výpadku elektriny, čo spôsobilo, že sa nedostala do prijímačov, ktoré odpovedajú na signály z kamier na helikoptére a motocykloch. To viedlo k tomu, že sa signál nedostal späť do nášho technického vozu. Situáciu sme museli riešiť tak, že sme sa v posledných minútach prenosu napojili na statické kamery lokalizované v centre Bergenu," ozrejmil celú situáciu pre web nrk.no Jan-Petter Dahl, PR a média riaditeľ nórskej televíznej stanice TV 2, ktorá zabezpečovala prenos pretekov.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR

DISKUSIA