VIDEO Sagan ukázal veľké srdce: Triumf venoval tragicky zosnulému priateľovi!

Peter Sagan
Peter Sagan

BERGEN - Peter Sagan obhájil titul a stal sa po tretí raz majstrom sveta v cyklistike. Po triumfe však ukázal obrovské srdce a uctil si tragicky zosnulého kamaráta z pelotónu.

V apríli vo veku 37 rokov odišiel na večnosť taliansky cyklista Michele Scarponi, člen tímu Astana a víťaz pretekov Giro d'Italia 2011. Osudnou sa mu stala zrážka s vozidlom na križovatke počas ranného tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane.

Podľa správ Scarponi skonal na mieste, nepomohol mu ani rýchly príchod a zásah záchrannej služby. Rodák z Jesi zanechal manželku a dve deti.

Scarponi pôvodne obsadil na Giro d'Italia 2011 druhú priečku, prvenstvo získal po pozitívnom teste Španiela Alberta Contadora na zakázaný clenbuterol. Michele Scarponi patril v pelotóne pre svoj humor a žoviálnosť k najpopulárnejším jazdcom.

Okrem manželky teda Sagan venoval svoj triumf aj nebohému kamarátovi Michelemu Scarponimu, ktorý by v pondelok 25. septembra oslávil tridsaťosem rokov. Tých sa však nedožil. "Bol špeciálny človek, nielen v cyklistike, ale celkovo na svete. Vždy sa usmieval a rozdával pozitívnu energiu. Bolo veľmi smutné, čo sa stalo, najmä pre jeho rodinu. V pondelok by mal narodeniny. Vždy som s ním prežíval pekné chvíle na tréningových kempoch či na pretekoch. Mrzí ma, že tu už nie je," citoval Sagana portál cyclingnews.com.


Tagy: Peter Sagan Michele Scarponi

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Twitter Bora-Hansgrohe

DISKUSIA