VIDEÁ, ktoré vás zaručene pobavia: Čo ti j*be?! Saganov triumf prežívali komentátori z celého sveta

Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom BergeneSlovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene Zdroj: TASR

BERGEN - Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal v nórskom Bergene po tretí raz majstrom sveta a zabezpečil si tým miesto v cyklistickej histórii. Sagan triumfoval v pretekoch s hromadným štartom na 267,5 km a tretíkrat po sebe sa stal svetovým šampiónom. Stal sa historicky piatym cyklistom s troma titulmi, ale prvým, ktorý ich získal tri roky po sebe v neprerušenej sérii. Saganov víťazný hetrik sa skladá z triumfov v Richmonde 2015, Dauhe 2016 a aktuálneho v Bergene 2017.

Sagan v záverečnom špurte zdolal Nóra Alexandra Kristoffa, čas víťaza bol 6:28:11 h. S menším odstupom skončil tretí austrálsky favorit Michael Matthews. Slovenský rýchlik z tímu Bora-Hansgrohe dosiahol 101. triumf svojej profesionálnej kariéry na ceste, stovku dovŕšil nedávno v kanadskom Québec City.

Famózny triumf sledovali milióny fanúšikov z celého sveta pred televíznymi obrazovkami, kde ich priamym prenosom sprevádzali športoví komentátori. Tí prežívali záverečný špurt naozaj emotívne a v českom štúdiu dokonca padol vulgarizmus. Veď presvedčte sa sami: