Legendárny Sasu Hovi vzdelával hokejové nádeje: Takto by sa malo pracovať s reprezentáciami!

Sasu Hovi odovzdával bohaté skúsenosti nádejným hokejistomSasu Hovi odovzdával bohaté skúsenosti nádejným hokejistom Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA - Mládež je prvoradá! Na tomto sa spolu zhodli bývalí hokejisti a niekdajšie opory Slovana Bratislava Miroslav Lažo a legendárny gólman Sasu Hovi. Ten navštívil Slovensko, aby odovzdal svoje bohaté skúsenosti na HDC Warrior hokejovom kempe, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v hokejovom centre HDC na petržalskom štadióne.

Jednodňový hokejový kemp, ktorý má na svedomí Miroslav Lažo, sa skladal z dvoch tréningov na ľade, kde si mladí hokejisti rozvíjali svoje individuálne herné činnosti. Okrem toho nacvičovali hru na malom priestore, či stickhandling. Ďalším bodom programu bola všeobecná príprava na suchu a videoanalýza tréningov na ľade. HDC Warrior hokejový kemp vyvrcholil autogramiádou ako aj spoločným fotením so Sasu Hovim.

Táto myšlienka zorganizovať HDC Warrior hokejový kemp sa páčila aj fínskemu gólmanovi. "Výborný nápad! Po kariére som chcel prísť na Slovensko a pomáhať mladým brankárom," povedal Sasu Hovi pre Športky a pokračoval: "Práca s gólmanmi je iná ako s hráčmi. Je to viac o mentálnom tréningu a koncentrácii. Preto všetky skúsenosti sa im pokúsim odovzdať, aby ich mohli využiť v budúcnosti."

Bývalý gólman belasých sa vyjadril aj k slovenským reprezentáciám. "Musí sa začínať od hráčov, ktorí majú 5-6 rokov. Najdôležitejšia vec je učiť koučov, ako majú trénovať deti. Nemôže sa všetko koncentrovať iba na mužov, ale treba sa venovať aj mladým hráčom," myslí si bývalý brankár.

Športky vyspovedali aj organizátora HDC WARRIOR hokejového kempu Miroslava Laža. Ten prezradil, čo ho viedlo k usporiadaniu tejto akcie pre hokejové nádeje. "Chceme, aby práve mladí hokejisti mali možnosť stretnúť sa s hráčmi ako je Sasu Hovi, ktorí im odovzdajú obrovské skúsenosti zo svojej kariéry. Našim hlavým cieľom je, aby hráči už odmalička získavali tie správne návyky." povedal bývalý reprezentant. Prezradil aj to, že na najbližší jednodňový kemp by dokonca mohol zavítať majster sveta z Göteborgu.

Miroslav Lažo sa chystá aj prostredníctvom HDC treningového centra podieľať na rozvíjaní hokejovej budúcnosti. "Práve toto je jeden z projektov, na ktorom chceme pracovať. Som rád, že tu v Petržalke máme zimný štadión, kde môžeme takéto kempy a tréningy organizovať. Týmto smerom sa chceme uberať. Potrebujeme aby decká športovali a toto je jedna z možností, ako s nimi pracovať, boli motivovaní a mali späť svoje vzory. Chceme im vštepovať už odmalička, aby boli úspešní športovci ale aj plnohodnotí ľudia."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20
Viac o téme: Miroslav Lažo Sasu Hovi HDC Warrior hokejový kemp
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar; VIDEO: Martin Bublavý
  • Zdroj: športky