Škóti potrebujú proti Slovákom bodovať: Na rozhodujúce zápasy v tomto zložení

Gordon StrachanGordon Strachan Zdroj: SITA

GLASGOW - Tréner škótskej futbalovej reprezentácie Gordon Strachan nominoval 26 hráčov na blížiace sa zápasy proti Slovensku (5. októbra o 20.45 h SELČ v Glasgowe) a Slovinsku (8. októbra o 18.00 h SELČ v Ľubľane) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné MS do Ruska.

V tíme nechýba brankár Craig Gordon, záložník so skúsenosťami z Manchestru United Darren Fletcher či dvojica trojgólových strelcov v tomto eliminačnom cykle Robert Snodgrass a Leigh Griffiths.

Škóti sú pred zvyšnými dvomi stretnutiami kvalifikácie na 4. mieste "efka". Nazbierali 14 bodov rovnako ako tretí Slovinci, na druhých Slovákov strácajú jeden bod. V prípade, že zvládnu obe stretnutia, postúpia do novembrovej baráže.

"Tento tím a títo hráči ukázali, že dokážu zvládať veľké zápasy. A preto sú v nominácii. Som rád a je pre mňa cťou, že môžem viesť týchto skvelých futbalistov. S niekoľkými z nich som od ostatného zrazu hovoril, veľmi sa tešia na októbrové stretnutia. Stojíme pred obrovskou šancou a osud držíme vo vlastných rukách. Samozrejme, všetko záleží na mnohých okolnostiach. Obe prekážky budú veľmi ťažké," skonštatoval škótsky kouč Gordon Strachan.

Škótsko sa naposledy predstavilo na MS v roku 1998 vo Francúzsku. V základnej A-skupine obsadilo v konkurencii Brazílie, Nórska a Maroka poslednú 4. priečku.

Nominácia škótskej futbalovej reprezentácie na zápasy proti Slovensku (5. októbra o 20.45 h SELČ v Glasgowe) a Slovinsku (8. októbra o 18.00 h SELČ v Ľubľane) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné MS do Ruska:

Brankári: Jordan Archer (FC Millwall/Angl.), Craig Gordon (Celtic Glasgow), Allan McGregor (Hull City/Angl.)

Obrancovia: Ikechi Anya (Derby County/Angl.), Christophe Berra (Hearts), Grant Hanley (Norwich City/Angl.), Liam Cooper (Leeds United/Angl.), Charlie Mulgrew (Blackburn Rovers/Angl.), Andrew Robertson (FC Liverpool/Angl.), Kieran Tierney (Celtic Glasgow), Steven Whittaker (FC Hibernian)

Stredopoliari: Stuart Armstrong, Scott Brown, James Forrest (všetci Celtic Glasgow), Barry Bannan (Sheffield Wednesday/Angl.), Darren Fletcher (Stoke City/Angl.), Ryan Fraser (AFC Bournemouth/Angl.), James McArthur (Crystal Palace/Angl.), John McGinn (FC Hibernian), James Morrison, Matt Phillips (obaja West Bromwich Albion/Angl.), Matt Ritchie (Newcastle United/Angl.), Robert Snodgrass (West Ham United/Angl.)

Útočníci: Steven Fletcher (Sheffield Wednesday/Angl.), Leigh Griffiths (Celtic Glasgow), Chris Martin (Derby County/Angl.)

Viac o téme: Škótsko Gordon Strachan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články