Saganova BORA skompletizovala tím pre rok 2018: Nová akvizícia a špeciálna priorita!

Peter Sagan
Peter Sagan

BERLÍN - Vedenie nemeckého cyklistického tímu Bora-hansgrohe skompletizovalo tím pre budúcu sezónu.

Figuruje v ňom 27 pretekárov z desiatich krajín, z toho sú štyria Slováci na čele s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom. Ďalšími slovenskými členmi tímu pre rok 2018 sú jeho brat Juraj Sagan, Erik Baška a Michael Kolář.

Poslednou akvizíciou v tíme BORA sa stal rakúsky vrchár Felix Grosschartner, ktorý podpísal zmluvu na dva roky. "Jednou z našich priorít je získavanie pretekárov z nemecky hovoriacich krajín. Sme radi, že s Felixom môžeme rátať už od roku 2018," povedal pre oficiálnu stránku tímu manažér Ralph Denk.

"Som hrdý, že som sa stal členom špičkového svetového tímu. Je to pre mňa veľký posun v kariére. Byť v tíme s takými veľkými menami ako je Peter Sagan je pre mňa česť," dodal Grosschartner, ktorý naposledy reprezentoval tím CCC.

Tím BORA-hansgrohe na rok 2018:
Peter SAGAN, Juraj SAGAN, Erik Baška, Michael Kolář (všetci SR), Pascal Ackermann (Nem.), Cesare Benedetti (Tal.), Sam Bennett (Ír.), Maciej Bodnar (Poľ.), Emanuel Buchmann (Nem.), Marcus Burghardt (Nem.), Davide Formolo (Tal.), Felix Grosschartner (Rak.), Peter Kennaugh (V. Brit.), Patrick Konrad (Rak.), Leopold König (ČR), Rafal Majka (Poľ.), Jay McCarthy (Aust.), Gregor Mühlberger (Rak.), Daniel Oss (Tal.), Matteo Pelucchi (Tal.), Christoph Pfingsten (Nem.), Pawel Poljanksi (Poľ.), Lukas Pöstlberger (Rak.), Alex Saramotins (Lot.), Andreas Schillinger (Nem.), Michael Schwarzmann (Nem.), Rüdiger Selig (Nem.)


Tagy: Peter Sagan Ralph Denk Bora–Hansgrohe

Zdroj:
TASR
Foto:
BORA – hansgrohe

DISKUSIA