VIDEO V Azerbajdžane sa zázrak nekonal, Chelsea šokovala Atlético v úplnom závere

Álvaro Morata a Marcos Alonso oslavujú gólÁlvaro Morata a Marcos Alonso oslavujú gól Zdroj: SITA

BAKU - Futbalisti AS Rím zvíťazili v úvodnom stredajšom stretnutí 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 v Baku nad Karabachom Agdam 2:1. "Vlci" viedli už po štvrťhodine rozdielom dvoch gólov, keď sa presadili grécky stopér Konstantinos Manolas a bosniansky kanonier Edin Džeko. Domácim sa ešte do prestávky podarilo znížiť zásluhou Brazílčana Pedra Henriqueho.

Po zmene strán si favorizovaní hostia postrážili jednogólový náskok, hoci v 90. minúte sa takmer podarilo vyrovnať Dinovi Ndlovuovi, ktorého strela tesne minula bránu. AS Rím má po dvoch zápasoch v C-skupine na konte štyri body, Karabach nulu a vysoko pasívne skóre 1:8, keď pred dvoma týždňami utrpel debakel 0:6 na pôde londýnskej Chelsea.

Atlético Madrid na svojom novom štadióne podľahlo Chelsea Londýn 1:2. Anglický šampión mal v prvom polčase mierne navrch, ale v jeho závere inkasoval z jedenástky, ktorú premenil Antoine Griezmann za faul Davida Luiza. Po hodine hry vyrovnal Alvaro Morata a v nadstavenom čase šokoval madridské publikum Michy Batshuayi.

C-skupina

Atlético Madrid - Chelsea Londýn 1:2 (1:0)
Góly: 40. Griezmann (z 11 m) - 60. Morata, 90.+4 Batshuayi. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

Karabach Agdam - AS Rím 1:2 (1:2)
Góly: 28. Henrique - 7. Manolas, 15. Džeko. Rozhodoval: Dias (Port.)

Viac o téme: Chelsea Londýn Atlético Madrid AS Rím Karabach Agdam