VIDEO Hamšík s novým imidžom a otvorene: Hodiny sleduje túto svetovú hviezdu!

Marek Hamšík
Marek Hamšík

NEAPOL – V sopečnom meste pod Vezuvom je Marek Hamšík považovaný za hrajúcu ikonu. Na drese nosí číslo 17, na hlave má nezameniteľný účes. S Neapolom sa snaží dobyť taliansku Serie A, ale veľké plány má aj v Lige šampiónov.

V Neapole hrá Marek Hamšík už 10 rokov a za ten čas sa nikdy nedožadoval prestupu, hoci po ňom túžili slávnejšie veľkokluby – Barcelona, Real Madrid, Manchester United a mnohé ďalšie. On však ostal verný Partenopei a má našliapnuté k prekonaniu gólového rekordu Diega Armanda Maraodnu.

„Neapol je môj život. Nevybavujem si presný moment, ktorý tak upevnil lásku k tomuto mestu, ale nikdy som necítil potrebu odísť, pretože som tu šťastný. Neľutujem, že som neodišiel do Milána alebo Juventusu, v opačnom prípade by som tu neostával,“ povedal neapolský miláčik tribún.

Hamšík sa netají obdivom k barcelonskému „mozgu“ hry, ktorým je Andrés Iniesta. Španielsky playmaker je aj napriek veku 33 rokov stále vo veľmi dobrej forme a práve od neho sa Marek učí. „Iniesta je najlepší zo všetkých na mojej pozícii. Trávim hodiny obdivovaním jeho výkonov a študovaním jeho pohybov. Rád by som bol pracoval s Guardiolom, ale teraz mu čelím ako protivník v Lige majstrov. Nemôžem sa dočkať!“

Neapolské ambície nie sú iba v Lige majstrov, belasému klubu z Kampánie svieti nádej aj v domácej súťaži. Juventus zatiaľ síce nestratil body, ale oproti minulým sezónam je mierne oslabený. Ašpiráciu na titul neskrýva ani AS Rím, AC Miláno či mestský konkurent Inter.

„Juventus je silný, ale do konca je dlhá cesta. Milánske kluby sa posilnili, aby bojovali o Ligu majstrov, možno aj niečo viac, no my sme šťastní s naším štartom,“ povedal líder slovenskej reprezentácie.

Keďže atakuje Maradonov rekord v počte presných zásahov, nevyhol sa otázke, ktorý bol ten najpamätnejší. Odpoveď znela celkom jednoznačne: „Pravdaže ten prvý v Serie A proti Sampdorii na San Paolo (štadión Neapolu, pozn.), potom ten v superpohári proti Juventusu. Azda môj najkrajší gól bol proti AC Milánu v 2008, keď som prebehol celé ihrisko a vystrelil som z hranice pokutového územia,“ uzavrel špílmacher so 17-kou na chrbte. 

Na nedávnej charitatívnej akcii sa Hamšík predstavil fanúšikom Neapolu v trošku inom prevedení. Tak, ako ho nepoznajú a doteraz ho nevideli - s oholenými fúzami. Nová vizáž - nové výzvy?

 


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Foto:
SITA; Video: Twitter/SSC Napoli

DISKUSIA