Hapal je na tom podobne ako Kozák: V Poprade sa mu hlásilo 15 sokolíkov

Pavel Hapal
Pavel Hapal

POPRAD - Podobne ako tréner slovenskej A-reprezentácie Ján Kozák aj jeho kolega z 21-ky Pavel Hapal privítal na nedeľňajšom zraze tímu menej futbalistov ako zvyčajne. V Poprade sa mu hlásilo 15 zverencov z 24 nominovaných. Pred domácim dvojzápasom kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie s Islandom (5. októbra) a Španielskom (10. októbra) sa zvyšní deviati pridajú k mužstvu až večer.

Podľa informácie na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ) pre klubové povinnosti chýbali Adam Jakubech, Jozef Urblík, Jakub Hromada, Dominik Kružliak, Šimon Kupec, Filip Lesniak, Denis Vavro, Roland Černák a Juraj Chvátal. V Poprade však už boli dvaja nováčikovia Samuel Mráz zo Žiliny a Jakub Grič z Michaloviec. Prvý menovaný si vypýtal nomináciu v slovenskej dvadsaťjednotke najmä vďaka streleckej forme v drese majstrovskej Žiliny. “Dúfam, že som si nejaký ten gól na tento zraz pribalil. A verím, že ak dostanem príležitosť, tak aj nejaký strelím. Som šťastný, že som tu medzi chlapcami. Väčšinu z nich poznám z prechádzajúcich zrazov nižších vekových kategórii. Pozvánka ma veľmi milo prekvapila," citoval Mráza web www.futbalsfz.sk.

V novom tíme do 21 rokov sa rýchlo udomácnil aj stredopoliar Jakub Grič: "S chalanmi som v sedemnástke absolvoval ME aj MS, takže takmer všetkých poznám. Videl som obidva zápasy v kvalifikácii. Aj keď sa v nich trochu vytrápili, z oboch máme tri body a to je dôležité."

Okrem Griča a Mráza je nováčik ešte aj stredopoliar z českej Jihlavy Jozef Urblík, ktorý sa k mužstvu pripojí v nedeľu večer. "S trénermi som bol v kontakte už dlhší čas. Napriek tomu ma nominácia veľmi prekvapila. Je pre mňa česť obliecť si národný dres a rovnako veľká príležitosť ukázať sa. Viacerých hráčov z tímu poznám. S Tomášom Vestenickým a Nikolasom Špalekom sme dokonca kedysi spali v jednom internáte,” uviedol Urblík.

SR 21 absolvuje v nedeľu podvečer prvý tréning, ktorý bude za zatvorenými dverami. V pondelok predpoludním o 10.30 h však bude prístupný aj pre širokú verejnosť. Po ňom je na programe autogramiáda.


Tagy: Pavel Hapal Slovensko U21

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA