FOTO Trpká pachuť lúčiacej sa Jakubisovej: Hádzanárkam Slovenska nevyšla domáca premiéra

Lýdia JakubisováLýdia Jakubisová Zdroj: SITA

NITRA - Slovenské hádzanárske reprezentantky si v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku pripísali na konto druhú prehru. Po štvrtkovom tesnom nezdare na pôde Čiernej Hory (23:24) im nevyšla domáca premiéra, keď v Nitre podľahli ďalším spolufavoritkám 2. skupiny Poľkám jednoznačne 20:29 (9:13).

Zverenky trénera Dušana Poloza sa v tabuľke naďalej nachádzajú na 3. priečke bez bodového zisku. Najbližšie budú môcť zabojovať o jednu z dvoch priamych miesteniek v skupine až na jar, 21. alebo 22. marca 2018 sa predstavia na pôde Talianska.

Výsledok - II. fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na ME vo Francúzsku - 2. skupina - 2. kolo - nedeľa:
BRESCIA
Taliansko - Čierna Hora 16:23 (5:12)

NITRA
Slovensko - Poľsko 20:29 (9:13)
Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková, Pastorková, Jakubisová 5, Rechtorisová, M. Holešová 3, M. Školková 2, M. Rajnohová 4, Kučerová, S. Szarková 2, Demajová 1, Olšovská 1, Habánková, Rebičová 2, Bujnochová
Najviac gólov za Poľsko: Kudlaczová-Glocová 7, Kobyliňská 6
pok hody: 0 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Ilievová a Karbeská (obe Maced.), 1000 divákov

Slovenky už aj s lúčiacou sa Jakubisovou rovnako ako vo štvrtok v Bare proti Čiernej Hore lepšie vstúpili do zápasu. V 4. min vyhrávali 3:1, ale potom sa ich stroj pribrzdil. Naopak, rozbehli sa Poľky, ktorý po päťgólovej šnúre otočili na 6:3 v 10. min. V ďalšom priebehu I. polčasu si udržiavali mierny náskok. Po štvrťhodine hry viedli 7:4. Tesne pred prestávkou zvýšili rozdiel na štyri góly (13:9).
Po zmene strán neprišiel obrat vo vývoji v podaní Sloveniek. Za prvú polovicu II. polčasu narástlo slovenské manko už na osem gólov (13:21). Poľky pokračovali vo zveľaďovaní svojho náskoku aj v ďalšom priebehu. V 55. min to vyzeralo už na debakel domácich, nad ktorými vyhrávali 28:16. V závere Slovenky kozmeticky skorigovali a odvrátili dvojcifernú prehru.

Dušan Poloz (tréner SR): "Úspešnosť streľby bola katastrofálna, brankárky sa nemali na čom chytiť, spojky prepadávali uprostred našej defenzívy, neubránili sme poľskú pivotku. Nechcem povedať, že to bol hanebný výkon, ale súper nás prevýšil vo všetkých činnostiach."

Mária Holešová (krídelníčka SR): "Vôbec sme sa nevedeli chytiť, ony ťažili zo všetkého. V obrane nám to nešlo, problémy nám robila ich pivotka a v útoku sme mali veľa nepremenených šancí."

Lýdia Jakubisová (krídelníčka SR, najlepšia strelkyňa SR v zápase): "V prvom polčase sme zahrali ešte ako-tak, ale v druhom polčase sa nám to, žiaľ, rozpadlo."