Otvorené slová bývalého Saganovho manažéra: Neuveríte, koľko zarábal slovenský fenomén!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter BORA – hansgrohe

BRATISLAVA – Miláčik Slovenska Peter Sagan nám minulú nedeľu urobil opäť velikánsku radosť. V nórskom Bergene fantastickým záverom nedal šancu žiadnemu zo súperov a získal tretí titul majstra sveta po sebe. Celý proces prežíval aj Jozef Korbel, bývalý manažér žilinského šampióna.

„Keď to porovnám s Richmondom alebo Dohou, tak toto bolo najťažšie vybojované víťazstvo. Päť alebo sedem kilometrov pred koncom ho ani nebolo vidieť, ale zvolil vyčkávaciu taktiku a zaútočil zozadu. Ja som mu však veril a prial som mu, aby ten hetrik dosiahol,“ vyjadril radosť Korbel v štúdiu TABLET TV.

Korbel sa dal dokopy so Saganom v roku 2008 a zaspomínal si na tieto začiatky. „Sagan mal 18 rokov, bol utiahnutý a málovravný tínedžer. Následne sme išli do Talianska na juniorské majstrovstvá sveta v horskej cyklistike, kde vyhral titul,“ priblížil úvod pôsobenia pri Saganovi.

„Posielal som maily profesionálnym tímom, bolo ich asi 15-18, štyri mi odpísali, belgická Omega ho pozvala na testy. Dnes by si tie tímy klopkali na čelo, ak by som im tie maily poukazoval. Prvá profesionálna zmluva s tímom Liquigas ho nasmerovala do Talianska. Peťo ani nevedel ceknúť po Taliansky, kontrakt znel na 10 mesiacov za 10-tisíc eur, čo je v priemere tisíc za mesiac!“ netají Korbel zaujímavú minulosť.

Počas pôsobenia vedľa národného hrdinu si Korbel prešiel všeličím, no v pamäti mu ostal moment z Tour de France 2012, na ktorý len tak nezabudne. „V júli, na moje narodeniny vyhral etapu, pribehol ku mne, odovzdal mi kyticu a povedal, že to je víťazstvo pre mňa k môjmu sviatku. Zažili sme toho veľa, pri nakrúcaní reklám a podobne. Je to človek, ktorý sa vie uvoľniť, je s ním zábava.“

Korbel je tiež futbalový fanúšik, netají sa náklonnosťou k FC Barcelona, ale taktiež bol ako športový novinár veľmi dobrým kamarátom so zosnulým Petrom Dubovským, ktorý tragicky zahynul v roku 2000. Ako by Korbel porovnal Sagana s Dubovským?

„Obaja mali veľký talent, boli introverti a nepustili si hocikoho k sebe. Mne sa to podarilo, preto som s nimi zažil mnoho zážitkov. Peťo Dubovský mal byť na seba tvrdší, teda taký, aký je Sagan,“ uzavrel Korbel zaujímavý rozhovor. 

Viac o téme: Peter Sagan Jozef Korbel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/BORA – hansgrohe
  • Zdroj: športky

Súvisiace články