Spanilá jazda slovenskej tenisovej jednotky: Gombos si vo Francúzsku vybojoval titul!

Norbert Gombos po výhre nad Benneteauom
Norbert Gombos po výhre nad Benneteauom

ORLÉANS - Slovenský tenista Norbert Gombos nasadený ako štvrtý zvíťazil nad domácou šestkou podujatia Julienom Benneteauom za 118 minút 6:3, 5:7, 6:2 v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour vo francúzskom Orléanse (dotácia 127 000 eur, tvrdý povrch v hale).

Gombos napokon nepykal za priebežné premrhanie náskoku setu a brejku (6:3, 2:0). Odnáša si 125 bodov do systému a prémiu 18 290 eur brutto. V rebríčku ATP mu triumf v Orléanse priniesol posun z 89. na 80. miesto, čo je pre aktuálnu slovenskú jednotku nové kariérne maximum. Doteraz bol daviscupový reprezentant najvyššie na 81. priečke.

"Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo. Hral som veľmi dobre a agresívne, zvládal som ťažké situácie, čo mi pomohlo k víťazstvu. Je pre mňa veľmi dôležité, že som získal tento titul, keďže ma teraz čaká ťažké obdobie s obhajovaním bodov z minulého roka," reagoval Norbert Gombos.

Zverenec Ladislava Simona v rámci projektu NTC Gombos nadviazal proti skúsenému 35-ročnému Benneteauovi (110., bol však aj v Top 25) na úspech 7:6 (3), 3:6, 6:4, ktorý dosiahol predvlani v semifinále challengeru v Breste takisto v krajine "galského kohúta".

Dvojhra - finále:
Norbert Gombos (SR-4) - Julien Benneteau (Fr.-6) 6:3, 5:7, 6:2 za 118 minút


Tagy: Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/ATP Challenger Tour

DISKUSIA