Hráči mu na lavičke takmer privodili infarkt: Tréner Košíc oslavoval i kritizoval zároveň

Milan JančuškaMilan Jančuška Zdroj: TASR - Branislav Račko

KOŠICE - Oslava jubilea, ale aj nečakané komplikácie. Zápas s poradovým číslom 700 vo svojej trénerskej kariére si kouč HC Košice Milan Jančuška predstavoval inak, napokon však jeho zverenci naplnili víťazné ambície. Proti HC Nové Zámky prehrávali 0:2 aj 1:3, no za "otočku" v tretej tretine ich skúsený kouč mohol pochváliť.

Jubilejný zápas nebol pre Jančušku vôbec jednoduchý, napokon však tri body zostali doma. V mysli trénera sa po zápase miesila nespokojnosť s prístupom v prvých dvoch tretinách s hrdosťou na dosiahnutý míľnik. "Je to veľká méta. Myslím si, že ešte nejaké zápasy pridám. Keď mi bude slúžiť zdravie, tak určite dosiahnem aj na vyšší počet zápasov. Som rád, že som sedemstý zápas absolvoval ako tréner Košíc, navyše na domácom ľade. V Košiciach som začínal a prežil som tu aj najkrajšie časy či už ako hráč alebo tréner," poznamenal.

Skúsený kormidelník myslí vo veku 57 rokov aj na pokorenie bájnej tisícky. "Zostáva mi 300 zápasov. Keď to vydelíme počtom duelov v sezóne, tak je jasné, koľko sezón ešte musím odtrénovať. Som presvedčený, že ak bude zdravie slúžiť, tak sa to podarí," konštatoval Jančuška, ktorému košický klub daroval symbolický puk s číslom 700.

S trénerskou kariérou začínal vo francúzskom Megéve, viedol aj tímy Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša či Žiliny. Dobré meno si spravil aj v Poľsku, kde trénoval tímy Nowého Targu i Sanoku a stal sa aj majstrom krajiny. Na úplne prvý zápas v trénerskej kariére si už nespomína, no ten sedemstý si nejaký čas pamätať určite bude, pretože jeho zverenci mu počas neho spôsobili nejednu vrásku.

Po tom, čo si Košičania v piatok doma bez väčších problémov poradili s Nitrou, očakávali ich fanúšikovia podobne hladký priebeh aj proti Novým Zámkom. Rýchlo sa však presvedčili o známej pravde, že každý zápas je iný. Novozámočania sa v prvej časti dostali do náskoku 2:0 a v druhej gólovo zareagovali aj na kontaktný gól domácich. Ani stav 1:3 však Jančuškovcov nezlomil, tri góly v úvode tretej časti znamenali konečný rezultát 4:3. "Robili sme chyby, mali sme slabý pohyb, agresivitu i dohrávanie súbojov. Viazli aj kombinácie a všetko bolo inak, ako by sme chceli. Hráči si možno mysleli, že po vyhranom zápase s Nitrou to bude ľahšie. Ukázalo sa však, že každý zápas je iný. Pochváliť môžem hráčov iba za poslednú tretinu, ktorú vyhrali 3:0. Takéto zápasy sa našťastie neopakujú často. Je to pre nás ponaučenie. Takýto vstup a priebeh už nesmieme dopustiť. Som 'rád', že mi hráči pripravili taký ťažký priebeh zápasu. Zranil sa nám Hričina a opäť sa nám rozpadli útoky. Síl nebolo nazvyš, no musel som vsadiť na jednu kartu a stiahnuť hru na tri útoky. V druhej tretine sme rotovali so zostavou, no neskôr sme sa vrátili k osvedčeným útočným trojkám," zhodnotil Jančuška víťazstvo nad Novými Zámkami.

Viac o téme: HC Košice Milan Jančuška