Hudáček odchádza z Bratislavy sklamaný: Slovan vydoloval triumf v gólovej prestrelke

Tomáš Hrnka (Slovan) sa raduje po strelení góluTomáš Hrnka (Slovan) sa raduje po strelení gólu Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava si v utorok pripísali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) dva body, v domácom prostredí zdolali tím Severstaľ Čerepovec 5:4 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Miloša Říhu majú zo sedemnástich duelov na svojom konte iba päť víťazstiev.

Domáci tím v utorok rýchlo prehrával 0:1, neskôr viedol 2:1, potom však opäť doťahoval jednogólový náskok súpera (2:3). Dva góly Slovana dosiahol Tomáš Hrnka, po jednom pridali Michal Hlinka a Jan Buchtele. Hostia potom vyrovnali na 4:4, druhý bod pre Slovan zariadil v nájazdoch Tomáš Hrnka.

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 18 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu priebežne patrí 12. pozícia. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, vo štvrtok 5. októbra o 19.00 h privíta Torpedo Nižnij Novgorod.

HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. T. Hrnka (Smoleňák, Barker), 19. Michal Hlinka (Meszároš, Colby Genoway), 42. T. Hrnka (Ebert), 44. Buchtele (T. Hrnka, Skalický), rozhodujúci sam. nájazd T. Hrnka - 1. Masuhr (Stránský, Vovčenko), 22. Vovčenko (Stránský, V. Višnevskij), 27. Kagarlickij (Černov), 54. Stasenko (Bumagin, Kagarlickij)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Kazakovcev (Severstaľ) 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Ščeňov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6142 divákov

Slovan: Mazanec - Meszároš, Després, Barker, Ebert, T. Voráček, Švarný, Bačik - Michal Hlinka, Colby Genoway, Řepík - Buchtele, T. Hrnka, Smoleňák - A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický - Marek Sloboda, Sádecký, Marek Hecl

Čerepovec: J. Hudáček - Jevsejenkov, Stasenko, V. Vasiliev, Masuhr, Kudako, V. Višnevskij - Bumagin, Černov, Kagarlickij - Stránský, Trubačov, Vovčenko - O. Jašin, Karlin, Rybin - Kazakovcev, Ščerbina, Monachov - Mons

Začiatok zápasu Slovanu nevyšiel. V závere prvej minúty inkasoval z hokejky Masuhra po brejku so Stránskym a v úvode tretej prišiel o A. Šťastného, ktorý opustil ľad na nosidlách. Slovan však získal päťminútovú presilovku, dve minúty hral aj proti trom korčuliarom súpera, čo využil na vyrovnanie zásluhou dorážky T. Hrnku. Nasledovala séria ďalších vylúčení na oboch stranách, profitoval z toho Slovan v 19. min, keď Michal Hlinka usmernil za chrbát J. Hudáčka strelu kapitána Meszároša.

Slovan inkasoval rýchly gól aj v druhej tretine - Stránský prenechal puk v ľavom kruhu Vovčenkovi a jeho strela skončila za Mazancom. Ubehlo ďalších päť minút a Severstaľ opäť viedol, keď presilovku využil Kagarlickij strelou z rovnakého miesta, ako predtým skóroval Vovčenko. V ďalšom priebehu bolo šancí ako šafranu a skóre sa nezmenilo.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky sa Slovanu podarilo vyrovnať, do streleckej listiny sa druhýkrát v zápase zapísal T. Hrnka, tentokrát strelou švihom z prvého kruhu. Tento presný zásah potvrdil aj videorozhodca. „Belasí“ hrali vzápätí presilovku a na 4:3 ju pretavil Buchtele usmernením puku za J. Hudáčka. V 53. min nepremenil trestné strieľanie Kagarlickij, no o sedem sekúnd neskôr na 4:4 vyrovnal úplne voľný Stasenko.

Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom Severstaľ nevyužil presilovku. Druhý bod pre Slovan zariadil v nájazdoch T. Hrnka.

Viac o téme: Severstaľ Čerepovec HC Slovan Bratislava