Nadal sa poriadne vytrápil hneď v prvom kole: Mladý Francúz predviedol tvrdý odpor

Rafael Nadal
Rafael Nadal

PEKING - Svetový tenista číslo 1 Rafael Nadal sa poriadne zapotil, kým postúpil do 2. kola dvojhry na podujatí ATP World Tour 500 China Open v Pekingu.

Potreboval 2:31 h na zdolanie húževnatého Francúza Lucasa Pouilla 4:6, 7:6 (6), 7:5. Za stavu 4:6 v tajbrejku druhého setu Nadal čelil dvom mečbalom súpera, ale sériou štyroch víťazných loptičiek posunul zápas do tretieho setu. V ňom bol v koncovke o čosi lepším hráčom 31-ročný Španiel. 

"Bolo to veľmi ťažké prvé kolo. Súper hral agresívne a výborne servoval. Pre mňa to bolo na začiatku ťažké, ale postupne som sa zlepšoval. Kontrolu nad zápasom som však nezískal ani do jeho konca," vravel Rafael Nadal na webe ATP World Tour.

Ku konfrontácii s Pouillem ešte dodal: "Predtým sme spolu hrali vlani na US Open a za stavu 6:6 v tajbrejku rozhodujúceho setu som ľahký forhend zahodil do siete. Teraz mal on podobný úder pri mečbale a tiež ho nepremenil. Taký je tenis. Vtedy to bolo pre neho, teraz pre mňa."

Nadal je šampión z Pekingu z roku 2005, v rokoch 2013 a 2015 tam vo finále prehral s Novakom Djokovičom, v sezóne 2014 vo štvrťfinále senzačne nestačil na Martina Kližana. Najväčší úspech v čínskej metropole však španielsky ľavák Nadal dosiahol v roku 2008, keď získal olympijskú zlatú medailu. Zápasovú bilanciu v Pekingu si aktuálne vylepšil na 21 víťazstiev a 5 prehier.


Tagy: Rafael Nadal Lucas Pouille

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA