VIDEO Sezóna sa ešte ani nezačala a už dohral: NHL mu na výhovorky neskočila

Tom Wilson bol suspendovaný na štyri zápasy
Tom Wilson bol suspendovaný na štyri zápasy

ARLINGTON - Disciplinárka NHL potrestala pravé krídlo Washingtonu Capitals Toma Wilsona zákazom štartu v prvých štyroch zápasoch nového ročníka zámorskej hokejovej súťaže. Kým v štyroch predchádzajúcich sezónach sa dvadsaťtriročný útočník, hoci hral "na hrane", vyhol trestom, teraz bol potrestaný dvakrát v priebehu dvoch týždňov.

Činnosť mu zastavili za narazenie útočníka St. Louis Sammyho Blaisa v záverečnom zápase prípravy na novú sezónu. Potrestaný bol aj pre exhibičný zápas hraný 23. septembra za úder na nováčika v tíme St. Louis Blues Roberta Thomasa. "Samozrejme, je to súčasť mojej hry aj vždy bola. Je to čestný súboj, tvrdá hra, rýchly šport," povedal Wilson.

Pre opakované previnenie sa mu plat bude krátiť o 97 561 dolárov a vynechá zápasy proti tímom Ottawa Senators, Montreal Canadiens, Tampa Bay Lightning a Pittsburgh Penguins. Do hry sa bude môcť vrátiť 13. októbra proti New Jersey Devils.

Wilson sa zúčastnil na disciplinárnom konaní už v roku 2013 za zákrok na hráča Philadelphie Flyers Braydena Schenna, dištancovaný ani pokutovaný nebol. Za faul kolenom na hráča Pittsburghu Penguins Conora Shearyho dostal počas play-off v roku 2016 finančnú pokutu 2404 amerických dolárov.


Tagy: Washington Capitals Tom Wilson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com

DISKUSIA