Bayern stále hľadá Ancelottiho nástupcu: Jedným z kandidátov je aj Luis Enrique

Luis Enrique
Luis Enrique

MNÍCHOV - Nástupcom Carla Ancelottiho na lavičke nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov by sa mohol stať Luis Enrique. Štyridsaťsedemročný Španiel je momentálne bez práce po tom, ako na konci minulej sezóny ukončil pôsobenie v FC Barcelona.

Podľa webu denníka AS sa s ním zástupcovia bavorského klubu už skontaktovali a ponúkli mu možnosť prevziať tím "Die Roten". Ancelottiho odvolali minulý štvrtok po prehre Bavorov 0:3 v Lige majstrov na ihrisku Paríža St. Germain.


Dočasným vedením mužstva poverili 40-ročného doterajšieho asistenta Willyho Sagnola. Medzi možnými kandidátmi na uvoľnenú stoličku sa spomína aj skúsený Holanďan Louis van Gaal a mladý nemecký tréner Thomas Tuchel.

Prezident Bayernu Uli Hoeness pre mníchovské noviny Abendzeitung potvrdil, že klub sa už rozhodol v otázke nástupcu Ancelottiho. Hoeness sa vyjadril, že na Oktoberfeste stretol bývalého trénera Bayernu Pepa Guardiolu a informoval ho o rozhodnutí klubu: "Išlo čisto o priateľské stretnutie. Povedal som mu, že o niekoľko dní budeme prezentovať nového trénera. Odsúhlasil nám to."


Tagy: Bayern Mníchov Luis Enrique

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA