Bayern má údajne vo voľbe trénera jasno: Vrátiť by sa mal kouč, ktorý vyhral treble

Jupp Heynckes počas posledného zápasu v Bundeslige
Jupp Heynckes počas posledného zápasu v Bundeslige

MNÍCHOV - Futbalový klub FC Bayern Mníchov angažuje podľa informácií denníka Bild za nového trénera Juppa Heynckesa. Úradujúci nemecký majster túto správu zatiaľ nepotvrdil. Ak sa 72-ročný Heynckes stane koučom bavorského klubu, bude to už štvrtýkrát.

Doteraz viedol mníchovských futbalistov od roku 1987 do októbra 1991, druhýkrát od apríla do júna 2009 a do tretice v rokoch 2001 - 2013. V roku 2013 dosiahol s Bayernom "treble" - vyhral majstrovský titul, Nemecký pohár a Ligu majstrov - a skončil svoju trénerskú kariéru.

Podľa informácií magazínu Kicker vzhľadom na zdĺhavosť rokovaní s Thomasom Tuchelom, bývalým trénerom Borussie Dortmund, klub upustil od jeho angažovania. Prezident Bayernu Uli Hoeness pre mníchovské noviny Abendzeitung potvrdil, že klub sa už rozhodol v otázke nástupcu Carla Ancelottiho. Hoeness sa vyjadril, že na Oktoberfeste stretol bývalého trénera Bayernu Pepa Guardiolu a informoval ho o rozhodnutí klubu: "Išlo čisto o priateľské stretnutie. Povedal som mu, že o niekoľko dní budeme prezentovať nového trénera. Odsúhlasil nám to."


Tagy: Bayern Mníchov Carlo Ancelotti Jupp Heynckes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA