VIDEO Jágrovi po prílete zmrzol úsmev na tvári: Nie som si týmto istý...

Jaromír Jágr s novým dresom
Jaromír Jágr s novým dresom

CALGARY - Jaromír Jágr konečne dorazil. Hokejová legenda si predsa len predĺži svoju zámorskú kariéru. Na jednoročnej zmluve sa český útočník dohodol s kanadským tímom Calgary Flames. Príde si na milión dolárov a ďalší milión môže získať na bonusoch. Jeho prínos bude obrovský. Určite znovu vyprodukuje dostatok bodov, no cenný je aj jeho vplyv na mladíkov, ktorých je v tíme neúrekom. Tímu niečo "splatí" aj na marketingu. Jeho meno je totiž obrovským fanúšikovským ťahákom.

"Ak človek urobí v tejto lige to, čo urobil on, vybuduje si silné meno. Jeho prítomnosť cítiť. Ak toho máte za sebou toľko, ľudia vás budú nasledovať a budú všade okolo vás. Musíme sa s tým v tíme nejako vysporiadať, nesmie nás to rozptyľovať. Chceme si z toho zobrať to najlepšie," povedal generálny manažér Flames Brad Treliving.

Jágr už síce zamieril do Calgary, no v úvodnom zápase ešte nehral. S tímom musí najskôr istú dobu pobudnúť, aby tréneri vedeli, na akej pozícii ho najlepšie využijú. "Neviem povedať, v ktorej lajne bude Jágr naskakovať. Musí s nami absolvovať nejaké tréningy aby ho videli tréneri. Nechám to na nich, no s tímom musí stráviť nejaký čas," vysvetlil Treliving.

Keď Jágr priletel do kanadského mesta, hneď ho prekvapil sneh. Pri pohľade naň mu zmrzol aj úsmev na tvári a s humorom poznamenal "nie som si týmto istý...", na čom sa všetci prítomní pobavili. Zo slnečnej Floridy je to veľký skok.


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames Brad Treliving

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com

DISKUSIA