S Gregušom aj Kuckom a bez Weissa: Na trávnik v Škótsku vybehne táto jedenástka

Ján GregušJán Greguš Zdroj: SITA

GLASGOW - Aj stredopoliari Ján Greguš a Juraj Kucka prenikli do základnej zostavy trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka pre štvrtkový večerný zápas v Glasgowe proti Škótsku (20.45 h SELČ) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. V porovnaní s úvodnou jedenástkou zo septembrového londýnskeho stretnutia proti Anglicku chýbajú krídelník Vladimír Weiss a Milan Škriniar, stopér Interu Miláno pre kartový trest.

V bránke sa opäť predstaví Martin Dúbravka, dostal prednosť pred Matúšom Kozáčikom. Obrannú formáciu vedno s kapitánom Martinom Škrtelom utvoria Peter Pekarík, Ján Ďurica a Tomáš Hubočan. V strede poľa nastúpia Greguš, Stanislav Lobotka, Kucka, Marek Hamšík a Róbert Mak. Adam Nemec je v Kozákovom rozostavení jediným útočníkom.

Kormidelník Škótov Gordon Strachan pošle medzi tri žrde Craiga Gordona, do obrany kvarteto Christophe Berra, Charlie Mulgrew, Andrew Robertson, Kieran Tierney. Stredopoliarmi sú kapitán Darren Fletcher, James Morrison a Barry Bannan, ofenzívnym trojzáprahom James Forrest, Leigh Griffiths a Matt Phillips.

Štvrtkový súboj v Hampden Parku povedú rozhodcovia zo Srbska. Hlavným arbitrom je Milorad Mažič, na čiarach mu pomôžu jeho krajania Milovan Ristič a Dalibor Djurdjevič.

Slovákom patrí po ôsmich kolách 2. priečka v tabuľke F-skupiny. Anglicko je s 20 bodmi lídrom "efka" a je veľmi blízko k postupu na MS. Slovensko má 15 bodov, Slovinsko a Škótsko po 14, Litva päť, Malta dosiaľ nebodovala. Slovenskí futbalisti uzavrú boje v kvalifikačnej skupine nedeľňajším zápasom v Trnave proti Malťanom (18.00 h).

Základné zostavy štvrtkového zápasu Škótsko - Slovensko v Glasgowe (20.45 h SELČ) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018 do Ruska:
Škótsko: C. Gordon - Berra, Mulgrew, A. Robertson, Tierney - J. Morrison, Fletcher, Bannan - Forrest, Griffiths, M. Phillips
Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Hubočan - Greguš, Lobotka - Kucka, Hamšík, Mak - A. Nemec

Viac o téme: Slovensko Juraj Kucka Škótsko Ján Greguš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články