VIDEO Sklamaný Kozák to povedal v priamom prenose: Dvojročné úsilie vyšlo nazmar!

Ján Kozák po zápase so Škótskom
Ján Kozák po zápase so Škótskom

GLASGOW - Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali 0:1 s domácimi Škótmi vo štvrtkovom zápase v Glasgowe v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a účasť na svetovom šampionáte sa im vzdialila. Slováci hrali od 23. min bez vylúčeného Róberta Maka, od srbského hlavného arbitra Milorada Mažiča dostal dve žlté karty v priebehu šiestich minút. Viacero príležitostí Škótov zneškodnil brankár Martin Dúbravka, v 89. min však kapituloval; vlastný gól strelil Martin Škrtel.

Hlasy (zdroj: RTVS):

Ján Kozák (tréner SR): "Dvojročné úsilie vyšlo nazmar, je to veľké sklamanie. Súper bol lepší, preto sme tento zápas nezvládli. Vylúčenie Maka? Bol to veľký zásah do zápasu, osemdesiat minút hrať o jedného menej v takom náročnom zápase a prostredí je veľmi ťažké. Gól sme dostali v situácii, keď už súper nemal síl na tlak, ten sme prežili. Po taktickej chybe sme dostali gól. Sme profesionáli, máme tri dni na to, aby sme sa pripravili na ďalší zápas. Budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon."

Norbert Gyömbér (obranca SR): "Aká môže byť nálada v šatni po takomto zápase? Brali by sme aj remízu, teraz sme všetci sklamaní... Bol to nešťastný moment, keď sme si dali vlastný gól. Aj keď treba priznať, že Škóti mali predtým veľké šance. Veľmi sme chceli udržať bezgólový stav, teraz treba dúfať, aby Škótsko nezvíťazilo v Slovinsku."

Ondrej Duda, stredopoliar SR: "Sklamanie. Škoda takéhoto zápasu. Pre nás by bol bod zlatý. Celý zápas sme to v oslabení držali a potom sme dostali gól v závere. Myslím si, že sme nehrali zle, ak by sme nedostali gól, tak sa tešíme my. Ale taký je futbal, dnes sme tu prehrali. Treba sa skoncentrovať a zvládnuť zápas s Maltou." 

Martin Dúbravka, brankár SR: "Vnímam to smutne a sklamane. Priebeh zápasu bol náročný pre celé mužstvo. Dostať gól v posledných minútach je ťažké. Po každom zákroku som sa snažil ďalej koncentrovať. Snažili sme sa hrať futbal, ktorý nám je vlastný, o to viac nás mrzí, že sme si dali vlastný gól v posledných minútach."

Gordon Strachan (tréner Škótska): "Veľakrát sa stáva, že ten vytúžený gól nepríde, ale ja som vážne cítil, že teraz to bude inak. Hráči si za svoje predstavenie toto víťazstvo zaslúžili. Mali sme superšance, ale nevyužili sme ich. Súperov brankár bol famózny. Čo sa týka červenej karty pre slovenského hráča, rozhodca tak rozhodol a my sme to vzali ako fakt. Hráči aj diváci boli skvelí. Potiahli sme našu šancu až do posledného zápasu a to je skvelé. Teraz sa rýchlo zabúda na to, čo bolo predtým. Ešte raz sa potrebujeme dať dokopy a podať výkon ako bol tento."

Craig Gordon (brankár Škótska): "Cítil som až do konca, že príde šanca, z ktorej skórujeme. ´Momentum´ bolo na našej strane aj v posledných desiatich či piatich minútach. Brankár súpera bol vo forme dnes večer, ale vďakabohu, v závere sme mali aj kúsoček šťastia. Na nedeľu sa všetci veľmi tešíme. Bude to obrovská šanca dokázať niečo veľké."

 


Tagy: Ján Kozák Slovensko Škótsko

Zdroj:
SITA
Foto:
RTVS, TASR - Martin Baumann; Video: RTVS

DISKUSIA