Vlastný gól Škrtela a ružová pyramída škótskej radosti: Ohlasy médií

Smutný Martin Škrtel (Slovensko) a vpravo radujúci sa Škóti po výhre 1:0
Smutný Martin Škrtel (Slovensko) a vpravo radujúci sa Škóti po výhre 1:0

GLASGOW - Ohlasy internetových médií na výsledok stretnutia F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 vo futbale Škótsko - Slovensko (1:0), ktoré sa hralo vo štvrtok v Hampden Parku v Glasgowe:

The Scotsman (Škót.): "Neskorý vlastný gól Martina Škrtela udržal nádej Škótov na majstrovstvá sveta."

BBC.co.uk (Angl.): "Ružová pyramída škótskej radosti. Vlastný gól Martina Škrtela v závere bol rozdielový a Škóti naďalej žijú."

Daily Record (Škót.): "Kto by to bol povedal pred rokom po prehre vo Wembley? Kto by bol povedal, že to tak dopadne 10 minút pred sklzom Martina Škrtela? Ďalšia šou v hodine dvanástej v Hampden Parku drží Škótsko na hrane play-off, zatiaľ čo Angličania si neskorým gólom Harryho Kana proti Slovincom už zabezpečili postup na MS."

UEFA.com: "Mimoriadne dôležité víťazstvo pre Škótsko! Slováci hrali vyše hodiny v oslabení, ale gól inkasovali až minútu pred naplnením riadneho hracieho času. Martin Šktel pod tlakom Chrisa Martina si strelil vlastný gól. Všetko sa rozhodne v nedeľu."

idnes.cz (ČR): "Slovákov naštval gól v poslednej minúte. Baráž sa im vzdialila."

The Herald: "Bolo by to typicky škótske, ak by po dokončení najťažšej možnej úlohy, akej národný tím čelil, skĺzol do pozície, že zostane bez miestenky do baráže o MS v Rusku. Ale ešte v nedeľu musíme prekonať v Ľubľane Slovinsko, ktoré spôsobilo veľké problémy Anglicku."

The Scotsman: "Nádeje Škótska na postup na MS žijú po senzačnom konci zápasu zverencov Gordona Strachana s oslabeným Slovenskom. Vyzeralo to na ďalšie sklamanie Tartan Army potom, ako tri štvrtiny zápasu hrali hostia oslabení o vylúčeného Róberta Maka. Ale dramatický koniec vyvrcholil vlastným gólom a prekonaním brankára Martina Dúbravku, ktorý predtým zmaril päť fantastických šancí domácim."

The Evening Times: "Sen Škótska o postupe na MS žije, hoci to 88 minút boli muky."


Tagy: Slovensko Škótsko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA