V Bayerne Mníchov oslavujú príchod trénerského kráľa: Nie je to návrat, je to akt priateľstva!

Jupp Heynckes s trofejami Bayernu za sezónu 2012/13
Jupp Heynckes s trofejami Bayernu za sezónu 2012/13

BERLÍN - Vymenovanie Juppa Heynckesa na pozíciu hlavného trénera futbalistov Bayernu Mníchov je už hotovou vecou. Potvrdil to v piatok športový magazín Kicker, hoci ešte krátko predtým nemecká agentúra DPA informovala o oddialení dohody. Tú mala brzdiť snaha bavorského veľkoklubu splniť podmienku 72-ročného trénera, aby sa jeho asistentom stal Peter Hermann, ktorý však v súčasnosti pôsobí na lavičke Fortuny Düsseldorf.

Hermann pracoval s Heynckesom v Bayeri Leverkusen a neskôr aj v Bayerne v roku 2013, keď s ním vyhrali Ligu majstrov, Bundesligu a Nemecký pohár. Hermann uviedol, že rozhodnutie odísť z Düsseldorfu je ťažké: "Povedal by som, že až veľmi ťažké. Ale ja som s Juppom zviazaný a chcel by som mu urobiť láskavosť. Dlhujem mu veľa a chcem mu niečo vrátiť."

Heynckes v piatok pre Kicker potvrdil, že povedie nemeckého majstra do konca sezóny a nahradí tak odvolaného Taliana Carla Ancelottiho. "Nie je to 'comeback' v pravom zmysle slova, je to akt priateľstva. Urobil som to len preto, že som Bayernu nesmierne veľa vďačný. Mám z toho výborný pocit, začať môžeme okamžite," uviedol pre Kicker.

Po obdobiach 1987-1991, 2009 a 2011-2013 to bude Heynckesovo štvrté pôsobenie na lavičke rekordného nemeckého majstra.


Tagy: Bayern Mníchov Jupp Heynckes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA