Mak konečne prehovoril: Nešiel som simulovať! Každý si môže myslieť čo chce, ale...

Na snímke hlavný rozhodca Srb Milorad Mažič (vpravo) ukazuje červenú kartu Róbertovi Makovi Na snímke hlavný rozhodca Srb Milorad Mažič (vpravo) ukazuje červenú kartu Róbertovi Makovi Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak v reakcii na jeho vylúčenie vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase v Škótsku poprel úmysel filmovať. V deviatom súboji Slovákov v F-skupine kvalifikácie MS 2018 udelil srbský hlavný rozhodca stredopoliarovi hostí v 23. minúte druhú žltú kartu za simulovanie a Slovensko napokon duel v glasgowskom Hampden Parku prehralo 0:1.

Zverenci slovenského reprezentačného trénera Jána Kozáka boli v oslabení pod tlakom domácich a ten napokon nevydržali, keď si v 89. minúte dal vlastný gól kapitán Martin Škrtel. Dvadsaťšesťročný Mak na jeho oficiálnom webe úmyselné filmovanie pri zákroku brankára domácich Craiga Gordona striktne odmietol.

"Nešiel som do súboja simulovať. Jednoducho to bol zlomok sekundy. Brankár vybehol a urobil to rozumne: stiahol si ruky a ja som už padal. Ten pád som už nevedel zastaviť. Hneď som sa postavil a hral som ďalej. Chcel som jednoznačne hrať! Keby som chcel simulovať, tak zostanem ležať... Je mi to ľúto kvôli realizačnému tímu a spoluhráčom. Tí museli viac ako hodinu bojovať v desiatich a potom sme prehrali takýmto nešťastným gólom... Každý si môže myslieť čo chce, ale... Nikdy v mojej kariére som nesimuloval, nikdy som nechcel po hereckom výkone získať výhodu. Veľmi ma to mrzí, ako to dopadlo! Verím, že toto nešťastie sa obráti v nedeľu na šťastný koniec!" uviedol stredopoliar PAOK Solún.

Slovensko kleslo v tabuľke F-skupiny na tretie miesto. Anglicko ako istý víťaz skupiny už postúpilo na budúcoročný šampionát do Ruska. Druhí Škóti majú pred Slovákmi na pozícii zaručujúcej možnú účasť v baráži náskok dvoch bodov. V nedeľu 8. októbra hrajú v Slovinsku, Slováci v Trnave hostia outsidera z Malty.

Viac o téme: Róbert Mak Slovensko Škótsko