Slovensko musí bezpodmienečne vyhrať: Malta príde do Trnavy bez kvarteta hráčov

Pietro Ghedin
Pietro Ghedin

TRNAVA - Tréner maltskej futbalovej reprezentácie Pietro Ghedin napokon nemôže rátať s obrancom Zachom Muscatom, stredopoliarom Bjornom Kristensenom a ani útočníkmi Michaelom Mifsudom a Jeanom Paulom Farrugiom pre nedeľňajší zápas v Trnave proti Slovensku (18.00 h) na záver bojov v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Informuje o tom web národnej asociácie MFA. Zadák talianskeho US Arezzo Z. Muscat bude chýbať pre kartový trest; Kristensen, Mifsud a Farrugia pre zranenia. V Ghedinovom výbere sú tak traja legionári - obranca Sam Magri (Ebbsfleet United/Angl.), stredopoliar Luke Gambin (Luton Town/Angl.) a útočník André Schembri (Apollon Limassol/Cyp.). K dispozícii už bude záložník Ryan Fenech, ktorý vo štvrtok vo Vallette nehral proti Litve (1:1) pre kartový trest.

Trnavský zápas v City Arene bude pre Ghedina derniérou na lavičke maltskej reprezentácie; dosiaľ odkoučoval 71 zápasov tohto národného tímu a je rekordérom. Šesťdesiatštyriročný taliansky kormidelník viedol Malťanov od mája 2012, predtým tiež v rokoch 1992 - 1995.

Priamy postup na svetový šampionát si spomedzi účastníkov F-skupiny vybojovalo Anglicko, má 23 bodov. V hre o druhú priečku, ktorá môže, no nemusí zaručiť baráž, ešte sú tri krajiny - Škótsko (17 b.), Slovensko (15 b.) a Slovinsko (14 b.). Škóti v nedeľu o 18.00 h nastúpia v Ľubľane proti Slovincom.

Do novembrovej baráže sa dostane osem najlepších z dodatočnej deväťčlennej tabuľky tímov z druhých priečok. Slováci bezpodmienečne musia zvíťaziť nad Maltou. Na druhú priečku by sa potom posunuli v prípade, že Škóti nezvíťazia v Slovinsku. Ak by Škóti v Ľubľane remizovali, v prospech Slovákov by pri rovnosti počtu bodov rozhodlo skóre. Následne by Slováci čakali na vývoj v zostávajúcich skupinách.

Aktualizovaná 20-členná nominácia maltskej futbalovej reprezentácie na zápas proti Slovensku (8. októbra o 18.00 h v Trnave) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska: 

Brankári: Henry Bonello (FC Valletta), Andrew Hogg (FC Hibernians)

Obrancovia: Andrei Agius, Clayton Failla (obaja FC Hibernians), Steve Borg, Ryan Camilleri, Joseph Zerafa (všetci FC Valletta), Sam Magri (Ebbsfleet United/Angl.), Daniel Zerafa (Hamrun Spartans), Cain Attard (FC Birkirkara)

Stredopoliari: Paul Fenech, Ryan Fenech (obaja FC Balzan), Steve Pisani, Clyde Borg (obaja FC Floriana), Luke Gambin (Luton Town/Angl.), Johann Bezzina (FC Hibernians)

Útočníci: Alfred Effiong (FC Balzan), André Schembri (Apollon Limassol/Cyp.), Siraj Arab, Lydon Micallef (obaja Hamrun Spartans)


Tagy: Slovensko Malta Pietro Ghedin

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA