Hokejový Slovan to myslí vážne: Po novom trénerovi belasí dotiahli zámorskú posilu!

Zach Boychuk
Zach Boychuk

Manažment hokejového klubu HC Slovan Bratislava iba pár hodín po vymenovaní Eduarda Zankovca na post hlavného trénera oznámil príchod novej posily. Kanadský útočník Zach Boychuk sa v Slovane teší na novú výzvu a chce pomôcť tímu do play off KHL.

"So Slovanom bol môj agent v kontakte už niekoľko týždňov. Mal som informácie, že Bratislava je pre mňa v súčasnosti po hokejovej stránke najlepšie miesto," povedal nový hráč v kabíne "belasých". Dvadsaťosemročný Kanaďan má niekoľkoročné skúsenosti z NHL, prevažnú časť kariéry v nej odohral v drese Caroliny Hurricanes. V niekoľkých zápasoch sa predstavil aj v Pittsburghu Penguins a Nashville Predators. "Rád útočím a hrám tvrdo do tela. Práve to sú moje prednosti, ktorými by som chcel pomôcť Slovanu dostať sa do play off," dodal Boychuk.

Zo súčasného kádra pozná Simona Desprésa a Radka Smoleňáka, no trénera bude spoznávať rovnako ako ostatní hráči: "Beriem ako výhodu, že spolu so mnou prišiel aj nový tréner. Sme tým pádom na všetci na rovnakej štartovacej čiare." Boychuk neuspel v predsezónnom kempe Arizony Coyotes, tak sa zameral na KHL. "Veľa hráčov z KHL prichádza do NHL. Je to najlepšia liga na svete. Ak hráte dobre v KHL, máte veľkú šancu zahrať si aj v NHL. Takže túto kapitolu som ešte neuzavrel," verí nová posila Slovana, ktorá v minulom ročníku odohrala 35 zápasov za Sibir Novosibirsk.

V uplynulej sezóne ťahali produktivitu Slovana Kanaďania Jeff Taffe a Jonathan Cheechoo, Boychuk by rád potvrdil dobré meno "kolísky hokeja". "Jonathan je výborný hráč, takže nebude ľahké zopakovať jeho výkony. Napriek tomu spravím všetko, aby som dával dôležité góly a pomohol mužstvu tak, ako to robil on," dodal Boychuk.
      


Tagy: HC Slovan Bratislava Zach Boychuk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
cbc.ca

DISKUSIA