Zdrvujúce správy pre Bayern Mníchov: Opora tímu môže byť mimo hry až šesť mesiacov

Manuel Neuer
Manuel Neuer

MNÍCHOV - Futbalový gigant Bayern Mníchov čelí obrovskému problému. Zranená brankárska jednotka Manuel Neuer by mohla chýbať oveľa dlhšiu dobu, než sa pôvodne čakalo.

Nemecká brankárska jednotka sa lieči po zranení nohy a priznala, že rana sa už začala hojiť. Pre klubovú televíziu sa vyjadril takto: "Rana sa už hojí a môže to trvať šesť mesiacov, vždy to však záleží na procese rehabilitácie. Som pozitívny a verím, že sa to zlepší."

Neuera trápi už druhé zranenie za posledný polrok. V minulej sezóne si v zápase Ligy majstrov proti Realu Madrid zlomil nohu a vynechal záver ročníka. Keď už sa naplno vystrábil z maródky, prišlo ďalšie sklamanie - fraktúra rovnakej nohy. 

Absencia Manuela Neuera nie je pre Bayern a jeho staronového trénera Juppa Heynckesa ničím príjemným, keďže klub si aktuálne prechádza hernou a výsledkovou krízou. Naposledy vyhral ešte 19. septembra na pôde Schalke pomerom 3:0, odvtedy dvakrát remizoval (2:2 s Wolfsburgom a rovnako s Herthou Berlín) a od Parížanov dostal prídel rozdielom triedy (0:3).

Zdravotné ťažkosti Neuera si uvedomuje aj tréner Nemecka Joachim Löw, ktorý by ho chcel mať medzi tromi žrďami na Majstrovstvách sveta v Rusku. "Dúfam, že sa dokáže vrátiť tak skoro, ako je to možné. Viem, že Manuel vie rýchlo nabrať formu, čo bude extrémne dôležité, pretože v posledných rokoch bol najlepším brankárom sveta," povedal čiernovlasý Nemec.

Je pochopiteľné, že Löw túži po najsilnejšom kádri, pretože na ruskom šampionáte bude čeliť neľahkej úlohe - obhajobe titulu majstra sveta spred štyroch rokov. V Brazílii sa Nemecko tešilo po finálovom vydretom triumfe 1:0 po predĺžení nad Argentínou. V bráne šampiónov stál aj Manuel Neuer.


Tagy: Bayern Mníchov Manuel Neuer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Foto:
bayern.de

DISKUSIA