Belasá katastrofa sa nezlomila ani proti Rige: Simon Després má o výkone jasno!

Potlesk trénera Eduarda Zankovca
Potlesk trénera Eduarda Zankovca

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotu v domácom zápase v KHL s Dinamom Riga 2:3 po predĺžení. Premiéra na striedačke tak nevyšla trénerovi bieloruskému Eduardovi Zankovcovi, ktorý po uplynulom zápase nahradil na tomto poste Miloša Říhu. Hlasy aktérov po zápase:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Mali sme dosť striel, ale v koncovke sme neboli efektívni. Snažili sme sa zo všetkých síl. Som sklamaný z toho, že sme tento duel nedotiahli do víťazstva. Som tu ešte veľmi krátko, na to, aby som vedel robiť nejaké veľké zmeny, ale všetci chceme vyhrávať. Dnes sme bohužiaľ neuspeli, čo je veľká škoda. Čo sa týka presilovkových formácií, sú v nich hráči, ktorí sú schopní presadiť sa. Musíme byť iba trpezliví."

Girts Ankipans (tréner Rigy): „Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo. Začiatok sme mali ťažký, pretože sme sa nechali vylučovať. Postupne sme si to vybojovali a sme radi, že si odnášame dva body.“

Simon Després, obranca Slovana: "Dnes prehral lepší tím. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme bohužiaľ nevyužili. Ale náš výkon je prísľubom do ďalších zápasov."

Marek Viedenský (útočník Slovana): „Predĺženie troch proti trom je vabank. Tím môže buď brániť a neriskovať, alebo sa pokúsi skórovať a umožní súperovi protiútok. To sa aj stalo a bohužiaľ sme prehrali. Po päťzápasovej pauze som opäť hral a necítil som sa najlepšie, ale na to sa nemožno vyhovárať. Po prvom stretnutí je ťažké hovoriť o zmene trénera. Uvidíme s pribúdajúcimi duelmi. Asi vezmem spoluhráčov k sebe domov a budú prebaľovať moju dcérku. Ja som to dnes urobil a dal som pomerne šťastný gól."


Tagy: HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA