Cibulková predčasne ukončila nevydarenú sezónu: Slovenku čaká rebríčkový prepad

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - Nedávna prehra s Belgičankou Elise Mertensovou v 1. kole turnaja v Pekingu /6:7 (4), 1:6/ bola posledným súťažným vystúpením slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej (28) v tomto roku. Cibulková priznala, že do konca sezóny sa už nepredstaví na žiadnom turnaji WTA vrátane rakúskeho Linzu, kde mala obhajovať celkové víťazstvo.

Rovnako sa vzdala možnosti zahrať si na tzv. malých majstrovstvách sveta pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v poradí sezóny 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty.

"Dôvodom je únava. Mám pocit, že po náročnej a dlhej sezóne 2016 som únavu cítila na turnajoch počas celého tohto roka. Potrebujem si poriadne oddýchnuť. Možno budem doma, možno pôjdem na dovolenku a budem robiť všetko alebo aj nič," uviedla Dominika Cibulková v rozhovore pre RTVS počas sobotňajšej akcie Peugeot Tennnis Day v Bratislave.

V rámci nej Cibulková absolvovala autogramiádu s deťmi, na ktorej nechýbali ani jej kolegyne z fedcupového tímu SR Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová a Rebecca Šramková či niekdajšia mužská slovenská jednotka Dominik Hrbatý. Informuje o tom portál STZ.

Cibulkovej aktuálne patrí 10. priečka v singlovom hodnotení WTA, ale aj v súvislosti s predčasným koncom sezóny ju čaká prepad. "Skončím niekde okolo dvadsiateho miesta, čo nebude zlé vzhľadom na to, akú som mala sezónu," dodala Cibulková.

V roku 2017 si napriek slabším výsledkom utvorila rebríčkové kariérne maximum, keď sa v marci dostala na 4. miesto. V auguste v americkom New Havene si zahrala v jedinom tohtoročnom finále, neuspela proti Austrálčanke Darii Gavrilovovej. Po sezóne 2016, keď Cibulková získala štyri turnajové prvenstvá vo dvojhre vrátane prestížneho na majstrovskom podujatí WTA Finals v Singapure, v tomto roku celkovo deviaty titul v kariére nepridala.


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA