Zemetrasenie v tíme vicemajstra: Nitra pristúpila na rez v kádri!

Eric Hartzell doplatil na slabú formu a výsledky
Eric Hartzell doplatil na slabú formu a výsledky

NITRA – Vedenie tipsportligového klubu HK Nitra ukončilo spoluprácu s brankárom Ericom Hartzellom a útočníkom Davidom Friedmannom.

Rez v kádri je dôsledkom nelichotivých výsledkov nitrianskeho tímu v nedávnom období. Klub informoval o zmenách na oficiálnej stránke. Brankár Eric Hartzell prišiel do Nitry počas sezóny 2016/2017 a postupne vytlačil Michala Valenta z postu brankárskej jednotky. Nitrianskemu tímu pomohol k postupu do finále Tipsport ligy, v ktorom napokon podľahol Banskej Bystrici. V aktuálnej sezóne sa mu však príliš nedarilo a v 11-tich zápasoch dosiahol iba 88,07% úspešnosť zásahov.

Pod Zoborom už nepokračuje Kanaďan so slovenskými koreňmi David Friedmann. V 10 zápasoch strelil dva góly, ku ktorým pridal tri asistencie. "Obom chalanom sa chceme poďakovať za ich služby a prajeme v ďalšej kariére veľa šťastia. Ericovi určite musíme poďakovať za vynikajúce výkony v minulej sezóne, ale po dôkladnej analýze v tomto ročníku nám to vyšlo tak, že zmenu potrebujeme urobiť aj na brankárskom poste. Samozrejme, na náhrade budeme intenzívne pracovať, s veľkou pravdepodobnosťou nejde o posledné pohyby v kádri," uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik pre klubovú stránku. Nitra je po 10. kole na 5. priečke Tipsport ligy s 15-timi bodmi a záporným skóre 40:42.

Do klubu sa naopak po dvoch sezónach vrátil slovenský hokejový útočník Jakub Ručkay. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke s tým, že hráč prišiel zatiaľ na mesačnú skúšku.

Tridsaťtriročný krídelník odštartoval prebiehajúci ročník v prvoligovom HC Osmos Bratislava, za ktorý odohral šesť duelov a nazbieral rovnaký počet bodov (2+4). Dve predchádzajúce sezóny pôsobil v Dukle Trenčín a v Piešťanoch. V Nitre hral už v rokoch 2007-08 a 2013-15.


Tagy: HK Nitra Jakub Ručkay Eric Hartzell David Friedmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA