Mladý talent zo Slovenska túži po NHL: Podpísal zmluvu s prestížnou univerzitou

Adrián Holešinský
Adrián Holešinský

MAINE - Úspešná hokejová kariéra mladého slovenského reprezentanta Adriána Holešinského z Kysúc naberá doslova na obrátkach.

V uplynulej sezóne patril k oporám zámorského juniorského tímu Janesville Jets a od novej sezóny už zarezáva v NCAA, kde oblieka dres tímu University of Maine. Nádejný útočník neskrýval po podpise zmluvy s novým zamestnávateľom radosť. 

„Celý život túžim po NHL a teraz som opäť bližšie k môjmu snu. Keď sa mi bude dariť, môžem sa do NHL v najbližších rokoch dostať. Veď 33 percent hráčov, ktorí pôsobia v Univerzitnej lige, podpíše neskôr kontrakt s nejakým z tímov NHL. Napríklad všetci hráči USA, ktorí začiatkom roka ovládli juniorský svetový šampionát do 20 rokov, hrajú v tejto súťaži. Navyše budem na univerzite študovať, a tak bude postarané aj o moju budúcnosť, veď hokej nebudem hrať večne. Takže keď mi prišla ponuka prostredníctvom môjho agenta Andreja Augustína, akceptoval som ju,“ rozrečnil sa 21-ročný Adrián Holešinský z tímu University of Maine, kde v minulosti pôsobili takí hráči ako Paul Kariya, Dustin Penner, Jimmy Howard, Gustav Nyguist, Ben Bishop a ďalší. 

"Chalani ma prijali veľmi dobre. Vyzerá to, že budeme skvelá partia a máme tu veľa starších hráčov, čiže skúsenosť nebude chýbať. Výhodou je, že nie som jediný Európan, v kolektíve je Fín, dvaja Švédi a Lotyš, takže sa dokážeme chápať v tom európskom poňatí hokejového života. Mimochodom, veľa času sme venovali hlavne systému hry, avšak hlavný dôraz sa kládol na korčuľovanie, ktoré je v dnešnom modernom hokeji alfa omega," prezradil talentovaný útočník Adrián Holešinský, ktorý sa v úvodnom zápase nad Acadiou (výhra 3:1) blysol hneď asistenciou. Žiaľ, nasledujúci deň si na tréningu v osobnom súboji narazil koleno a zopár dní si oddýchne.


Tagy: Adrián Holešinský University of Maine

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Športky

DISKUSIA