Zankovec prebral spiacich strelcov Slovana: Už bolo vidieť nový systém!

Na snímke hore tréner Slovana Eduard Zankovec, zľava dole Jan Buchtel, Boris Sádecký a Tomáš Hrnka
Na snímke hore tréner Slovana Eduard Zankovec, zľava dole Jan Buchtel, Boris Sádecký a Tomáš Hrnka

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelok v domácom zápase KHL nad HK Soči 4:1. O víťazstve "belasých" rozhodli tri využité presilovky. Zverencov trénera Eduarda Zankovca teraz čaká dlhý trip na ihriskách súperov. Sériu štyroch zápasov začnú vo štvrtok 12. októbra o 16.00 SELČ na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Prečítajte si ohlasy po zápase:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "V prvej tretine sme to mali ťažké, no našťastie súper neskóroval. Podržal nás brankár. Dôležité bolo, že sme zvládli oslabenia. Som rád, že sa nám duel podarilo dotiahnuť do víťazného konca."

Sergej Zubov (tréner HK Soči): "Nezačali sme zle, ale chýbali nám góly. Urobili sme dosť chýb, ktoré súper využíval. Boli to neospravedlniteľné zaváhania."

Radek Smoleňák (útočník Slovana): "Sme radi, že sme vyhrali. Myslím si, že už bolo vidieť nový systém, ktorý sa snažíme hrať. Už v sobotu sa to prejavilo a dnes sa to ešte zlepšilo. Verím, že tak budeme pokračovať. Soči je výborný tím, majú o dosť bodov viac ako my. Pred výjazdom za súpermi sme ukázali, že hokej hrať vieme a dokážeme vyhrať aj proti kvalitným mužstvám. Teraz to musím potvrdiť na tripe."

Michal Řepík, útočník Slovana: "Po prvej tretine sme sa zlepšili a konečne sme sa dokázali presadiť. Bol už najvyšší čas. Som rád, že sme zvíťazili takýmto spôsobom. Nový tréner priniesol do mužstva nové prvky a začína sa to pomaly prejavovať aj v našej hre."

Marek Mazanec, brankár Slovana: "Inkasovaný gól v závere ma nemrzí. Dôležité je, že sme zvíťazili. Dnes to chalanom 'lepilo', konečne sa presadili v koncovke."


Tagy: HC Slovan Bratislava HK Soči Radek Smoleňák Eduard Zankovec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA