VIDEO ašpirantov na najkrajší gól roka: V nominácii prvýkrát brankár! Pozrite si jeho parádne nožničky

Cena Ferenca Puskása 2017 za najkrajší gól roka
Cena Ferenca Puskása 2017 za najkrajší gól roka

ŽENEVA - Cenu Ferenca Puskása 2017 za najkrajší gól roka dostane jeden z trojice Deyna Castellanosová, Olivier Giroud, alebo Oscarine Masuluke. Trojčlenný zoznam finalistov zverejnila v pondelok Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). Giroud je prvým Francúzom a juhoafrický brankár Masuluke prvým Afričanom v top 3.

Útočník Arsenalu Londým Giroux sa blysol nádherným gólom do siete Crystal Palace v zápase Premier League 1. januára 2017. Francúz po centri Alexisa Sáncheza prekonal brankára súpera takzvaným "škorpiónskym kopom", keď loptu pätou vo vzduchu poslal smerom na bránku a tá po odraze od hornej žrde skončila dnu.

Masuluke je nielen prvý Afričan vo finálovej trojke, ale o Puskásovu trofej bojuje aj ako prvý brankár. Hráč tímu Baroka FC išiel minulý rok v novembri za nepriaznivého skóre 0:1 v ligovom zápase s Orlandom Pirates na roh do šestnástky a v 95. minúte exportnými "nožničkami" vyrovnal.

O prestížne ocenenie sa uchádza aj venezuelská tínejdžerka Castellanosová, ktorá na minuloročných majstrovstvách sveta do 17 rokov v Jordánsku strelila Kamerunu gól z polovice ihriska hneď po rozohratí. Castellanosová je aj finalistkou na ocenenie FIFA pre najlepšiu hráčku roka 2017.

FIFA udeľuje ocenenie od roku 2009 a o víťazovi rozhoduje hlasovanie fanúšikov. V roku 2012 získal Puskásovu cenu slovenský futbalista Miroslav Stoch, ktorý v drese Fenerbahce Istanbul skóroval po parádnom voleji spoza šestnástky. Meno nového víťaza bude známe 23. októbra.


Tagy: Olivier Giroud Deyna Castellanosová Oscarine Masuluke

Zdroj:
TASR
Foto:
fifa.com; Video: youtube.com

DISKUSIA