Celé Slovensko dnes verí v zázrak: Predstavujeme vám tím hrdinov, chlapci veríme vám

Reprezentácia Gibraltáru
Reprezentácia Gibraltáru

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti po víťazstve Írska nad Walesom a Chorvátska nad Ukrajinou visia v rámci barážových ambícií doslova na vlásku. Posledný scenár, ktorý môže Slovákom pomôcť je pomoc zo strany futbalového trpaslíka z Gibraltáru, ktorý nemôže prehrať v Grécku. Zároveň však musí Bosna a Hercegovina zvíťaziť v Estónsku.

V takom prípade by druhé miesto namiesto Grécka obsadila Bosna a v tabuľke druhých by na rozdiel od neho mala horšiu bilanciu než Slovensko. Tím trénera Jána Kozáka by si tak preniesol dvanásť bodov, spomínaná Bosna by sa zaradila s jedenástimi bodmi na deviate miesto. Posledná nádej tak leží v rukách malého Gibraltáru, ktorý so svojou populáciou vyše 30 tisíc obyvateľov nemá z čoho po futbalovej kvalite veľmi vyberať. Veď v minulosti hrali v ich reprezentácii miestni požiarnici, policajti, či úradníci. Aj tentokrát by sme v ich tíme našli pár zaujímavých hráčov. Takým príkladom je obranca Roy Chipolina, ktorý pracuje v oblasti zákazníckeho servisu, čím sa prednostne živí. Inak hrá za lokálny tím Lincoln v Gibraltar Premier League, kde patrí medzi najväčšie opory tímu. Bez problémov zahrá okrem obranného postu aj na ľavom krídle. V reprezentácii je považovaný za obrovskú ikonu.
 
Medzi legendy Gibraltáru určite patrí 36-ročný útočník Lee Casciaro, ktorý je s 18 gólmi najlepším kanonierom tímu. Medzi najznánejších legionárov by sme mohli zaradiť 29-ročného brankára Derena Ibrahima, ktorý pôsobí v anglickom Dartforde zo 6. ligy. Talentovaným nováčikom je Jayce Olivero, ktorý oblieka dres Abingdonu United hrajúceho krajskú anglickú súťaž. Veľkou oporou je bez pochýb 29-ročný skúsený záložnk Liam Walker. Ten hrá za klub Notts County v League Two, čo je vlastne 4. anglická ligová súťaž. Za pripomenutie stojí ešte talentovaný 21-ročný útočník Jamie Coombes pôsobiaci vo walesom tíme Undy.  
 
V každom prípade treba uznať, že aj takáto malá krajina za posledné roky zaznamenala v tomto vývojovom procese malý pokrok, a v súčasnom tíme sa objavuje stále viac a viac futbalistov, ktorí odchádzajú za kariérou do zahraničia. Samozrejme ale ani to nenahradí chýbajúcu kvalitu v ich kádri. V dnešnom stretnutí proti Grécku im budú držať palce asi všetci slovenskí futbaloví fanúšikovia. Futbal dokázal už mnohokrát, že je nevyspytateľný a začína sa za stavu 0:0.


Aj Gibraltár mal svetlé futbalové momenty: Tieto výsledky hovoria za všetko


09.06.2017 
Gibraltár - Cyprus 1 : 2    
 
23.03.2016    
Gibraltár - Lichtenštajnsko 0 : 0
 
04.06.2014    
Gibraltár -Malta 1 : 0
 
26.05.2014    
Estónsko - Gibraltár 1 : 1
 
19.11.2013    
Slovensko - Gibraltár 0 : 0
 

Tagy: Grécko Gibraltár Lee Casciaro Roy Chipolina

Zdroj:
športky
Foto:
gibraltarfa.com

DISKUSIA