Kozákov nešťastný scenár sa napĺňa: Nepomohol ani záverečný tlak! Slovákov pochoval jediný gól

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák

CARDIFF - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák povedal po víťaznom stretnutí s Maltou, že jeho zverencom bude chýbať na účasť v baráži majstrovstiev sveta jediný bod. Pokiaľ sa nenaplní málo pravdepodobný utorňajší scenár H-skupiny, pri ktorom Grécko nezdolá Gibraltár a Bosna a Hercegovina zvíťazí v Estónsku, bude mať pravdu.

Írsko triumfovalo v pondelňajšom závere D-skupiny vo Walese 1:0 a stalo sa jedným z tímov, ktoré figurujú v tabuľke druhých so ziskom trinástich bodov, zatiaľ čo Slovensko si prinieslo o jeden menej. V Cardiffe vydržal remízový stav takmer hodinu hry, James McClean ho prelomil v 57. minúte. Hostia v závere odolali zvýšenému tlaku domácich a nepustili ich do vyloženej príležitosti.

"Hráči predviedli proti veľmi dobrému Walesu úžasný výkon. Uspieť na jeho pôde je pre nás skvelý výsledok. Sme v baráži a pobijeme sa o našu šancu. Som tak hrdý, posledná polhodina sa zdala ako večnosť. Museli sme prečkať nápor, ale vedeli sme, že príde naša šanca na víťazstvo a využili sme ju. Gól bol hodný troch bodov v akomkoľvek stretnutí. Celkovo mám z kvalifikácie výborný dojem, prešli sme nesmierne náročnou skupinou," vyhlásil na webe BBC tréner Írska Martin O'Neill, ktorý predĺžil v októbri kontrakt o cyklus európskeho šampionátu 2020.

Jeho náprotivok Chris Coleman nenadviazal s Walesom na senzačné ťaženie do semifinále minuloročných majstrovstiev Európy. Tentoraz sa neprebojoval na záverečný turnaj. Kouč avizoval, že po kvalifikácii, respektíve po MS 2018 na lavičke skončí, po neúspechu sa však ešte nerozhodol, či naozaj opustí post, na ktorý nastúpil v roku 2012. "Celý národ prežil sklamanie a smútok, opäť nám ušiel vytúžený svetový šampionát. O mojej budúcnosti teraz nerozmýšľam, kabína je plná zničených futbalistov a členov realizačného tímu. Keď sa pozriete na zloženie kádra, máme dobrých hráčov. Prehra bolí, no mnohé sa z nej naučíte, najviac o sebe. Jestvuje možnosť, že zostanem, aj že nie. V tejto chvíli nedokážem odpovedať," uviedol Coleman.

Wales podľahol prvýkrát od prehry 0:2 v semifinále ME 2016 s Portugalskom a stálo ho to premiérovú účasť na MS od roku 1958. Colemanov kontrakt platí do budúceho leta. "Nie je to len záležitosť podpisu novej zmluvy. Po čase sa porozprávame, v novembri na nás čaká prípravný zápas," dodal Coleman.


Tagy: Ján Kozák Grécko Slovensko Írsko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: FS2

DISKUSIA