Kapitán dvadsaťjednotky Vavro po prehre so Španielmi: Toto ma trápi!

Mikel Oyarzabal zo Španielska (uprostred vľavo) a Denis Vavro zo Slovenska (uprostred vpravo)
Mikel Oyarzabal zo Španielska (uprostred vľavo) a Denis Vavro zo Slovenska (uprostred vpravo)

POPRAD - Prehra 1:4 vo futbale je dôvodom na to, aby sa uznali kvality súpera. V utorok večer v kvalifikačnom súboji o postup na ME 2019 do 21 rokov v Poprade o tom nebolo pochýb. Slovenská omladina v súboji proti španielskej (1:4) nemala nárok na lepší výsledok. Slováci hrali toľko, čo im mimoriadne disponovaný súper dovolil, a smerom dopredu toho nebolo veľa.

"Španieli nás prevýšili vo všetkom, ťažko sa proti nim hralo. Nečakali sme až takú dominanciu z ich strany. Po druhom či treťom góle si ten zápas vyslovene užívali," vystihol dianie na ihrisku slovenský stopér Denis Vavro, zároveň kapitán domáceho tímu.

Keď Španieli dirigovaní skvelým Dannim Ceballosom rozkrútili kolotoč krátkych prihrávok, ktorými sa postupne posúvali k slovenskej šestnástke, Hapalovi zverenci nevedeli, kam skôr skočiť. Z 26 streleckých pokusov španielskych hráčov smerovalo síce "iba" sedem na bránku, ale štyri sa skončili v nej. "V tíme majú šesť futbalistov, ktorí boli vo finále na tohtoročných majstrovstvách Európy a to je obrovská kvalita. Ich hráči sa už výkonmi pýtajú do A-tímu a to je veľký progres v porovnaní s nami. Ďakujeme ľuďom, že prišli v takom hojnom počte a povzbudzovali aj za stavu 0:3. Trápi ma, že sme im viac nepredviedli. Súper nám to nedovolil," nerád skonštatoval Vavro.

Na otázku, či ho teší aspoň gól z priameho kopu, ktorým korigoval na priebežných 1:3, obranca dánskeho tímu FC Kodaň odpovedal: "Strelil som gól už aj Brazílii, ale tento proti Španielsku by som určite rád vymenil aspoň za remízu. Ako obrancu ma ešte viac mrzí, že sme dostali štyri góly. Nezostáva nám iné ako začať tvrdo pracovať v kluboch, aby sa to z našej strany zlepšilo a vrátili sa k výsledkom z úvodu kvalifikácie," uviedol bývalý hráč majstrovského MŠK Žilina.

Mladí Slováci po dvoch domácich zakopnutiach s Islanďanmi (0:2) a Španielmi (1:4) klesli z prvého na tretie miesto v 2. skupine kvalifikácie ME 2019. Súťažný rok zakončia 14. novembra v Cartagene odvetným súbojom proti Španielsku. "Pôjdeme sa pobiť do Španielska o lepší výsledok ako ten z Popradu. Aj keď ja asi nepôjdem, keďže som dostal tretiu žltú kartu. Budem spoluhráčom aspoň držať prsty. Máme spoločný sen dostať sa na európsky šampionát, aj keď zatiaľ sa nám nedarí. V našej skupine je však všetko otvorené. Každý môže zakopnúť. Preto hlavy hore a ideme ďalej," burcujúco zakončil Vavro.

Doteraz odohrali v 2. skupine:

Estónsko - Severné Írsko 1:2 (0:0)
Albánsko - Estónsko 0:0
Severné Írsko - Albánsko 1:0 (0:0)
Estónsko - Slovensko 1:2 (0:1)
Island - Albánsko 2:3 (1:1)
Estónsko - Španielsko 0:1 (0:0)
Slovensko - Severné Írsko 1:0 (0:0)
Slovensko - Island 0:2 (0:1)
Albánsko - Island 0:0
Severné Írsko - Estónsko 4:2 (2:2)
Slovensko - Španielsko 1:4 (0:1)

Tabuľka 2. skupiny:
1. Severné Írsko 4 3 0 1 7:4 9
2. Španielsko 2 2 0 0 5:1 6
3. Slovensko 4 2 0 2 4:7 6
4. Albánsko 4 1 2 1 3:3 5
5. Island 3 1 1 1 4:3 4
6. Estónsko 5 0 1 4 4:9 1


Tagy: Denis Vavro

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA