VIDEO Kozák po definitívnom konci nádejí: V rovnovážnom stave by sme Škótsko porazili!

Ján Kozák
Ján Kozák

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti síce obsadili druhé miesto v F-skupine európskej časti kvalifikácie MS 2018, ako "najhorší druhý" v tabuľkách deviatich skupín si však nevybojovali účasť v novembrovej baráži a prišli o šancu postúpiť na budúcoročný svetový šampionát do Ruska. V rozhovore pre RTVS zhodnotil účinkovanie Slovenska v kvalifikačnej skupine tréner Ján Kozák.

Tréner sokolov v rozhovore naznačil, že vplyv na nepostup mal aj pre Slovákov neobľúbený srbský rozhodca Milorad Mažić, ktorý nám pískal duely s Anglickom aj so Škótskom. V oboch prípadoch sme mali vylúčeného hráča a silným súperom sme sa museli brániť v oslabení. "Nešťastné rozhodnutie komisie rozhodcov nominovať na taký zápas arbitra, ktorý už pískal jeden problémový zápas v skupine. Nehovorím, že on bol všetkému na príčine, nikdy by som si to nedovolil, ale malo to vplyv na to, že nehráme baráž," uviedol Kozák na adresu hlavného rozhodcu súboja v Škótsku. 

"Ukrajina neprehrala doma ani jeden kvalifikačný duel, až ten rozhodujúci. Walesania zasa neprehrali doteraz ani raz. Nie som tak sklamaný z týchto duelov, ale z toho, že sme nezískali o jeden bod navyše," zhodnotil záverečné duely v ďalších skupinách, ktoré Slovákov v prípade remíz mohli posunúť do baráže. Wales však doma nečakane podľahol Írom 0:1 a Chorváti na Ukrajine dokázali triumfovať 2:0 a obidva celky si tak zabezpečili barážovú účasť. 

Kozák vie, že vylúčenie Maka v Škótsku bolo kľúčové a podľa slov slovenského kouča nás obralo o víťazstvo: "Som presvedčený, že v rovnovážnom stave by sme v Škótsku nie remizovali, ale zvíťazili. Hrali sme viac ako 70 minút o jedného hráča menej a gólom z posledných minút sme zápas prehrali. Z toho som sklamaný, pretože úsilie aj kvalita mužstva boli také, že si baráž zaslúžilo." 


Tagy: Ján Kozák Slovensko

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR – Lukáš Grinaj; Video: RTVS

DISKUSIA