Slovanu v Jekaterinburgu nepomohla ani nová posila: Belasí doplatili na diery v obrane

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

JEKATERINBURG - Hokejisti HC Slovan Bratislava odštartovali štvorzápasový trip na klziskách súperov v KHL štvrtkovou prehrou 3:6 v Jekaterinburgu. Tréner Eduard Zankovec už mal k dispozícii aj novú akvizíciu - kanadského útočníka Zacha Boychuka, ktorý si v prvom zápase za Slovan pripísal jednu asistenciu. "Belasí" však doplatili na diery v obrane, dostali tri góly v početnej nevýhode a to bolo hlavnou príčinou ich prehry. V ďalšom zápase nastúpi Slovan v sobotu 14. októbra o 13:30 SELČ na ľade Traktoru Čeľabinsk.

Slovan nezačal zápas dobre, keď inkasoval gól hneď v 2. minúte. Po strele od modrej čiary sa puk dostal k Dmitrijovi Pestunovovi a ten otvoril skóre zápasu. Domácim gól pomohol a "belasí" sa ťažko dostávali do tempa. V 10. minúte sa dostal Jekaterinburg do prečíslenia 2 na 1, ale z tejto šance gól nepadol. O minútu neskôr tvrdo atakoval pri mantineli domáci obranca Vasilievski Borisa Sádeckého a za faul lakťom dostal 5+DKZ. Slovanisti využili presilovku, keď sa presadil Radek Smoleňák po prihrávke Boychuka. Puk bol stále viac na hokejkách domácich hráčov a v 19. minúte využili presilovku, keď od modrej čiary švihom vystrelil Timašov a prvá časť hry sa skončila 2:1 v prospech Jekaterinburgu.

Avtomobilist pokračoval v miernej prevahe aj počas druhej tretiny. Najväčšie šance mali Jegoršev a Michnov, no slovanistov podržal brankár Marek Mazanec. V 29. minúte sa dostali domáci do rýchleho brejku, ale šancu im zmaril výborným obranným zákrokom Lukáš Kašpar. V druhej časti 2. tretiny sa dostal k slovu aj Slovan. Hosťujúci hráči boli aktívni, dostávali sa pred súperovu bránku, no gól neprišiel. Na druhej strane trafil v čase 35:08 Slovák v drese Jekaterinburgu Čajkovský tyčku a Beck neuspel zoči-voči Mazancovi, ktorý predviedol výborný zákrok. Druhá tretina sa tak skončila bez gólov.

V tretej tretine doplatili slovanisti na vylúčenia svojich hráčov. V 43. minúte zvýšil na 3:1 v početnej výhode Jegor Milovzorov a o tri minúty dal štvrtý gól domácich Arťom Garejev pri presilovke 5 proti 3. Slovan sa dočkal v 49. minúte, keď Ivan Švarný potiahol puk do útočného pásma a krížnou strelou zníži. "Belasí" sa z gólu dlho netešili a o tri minúty zvýšil na 5:2 Jevgenij Česalin. V čase 56:11 sa svojím dôrazom pred bránkou presadil Colby Genoway a dal Slovanu nádej. V 59. minúte ale definitívne rozhodol gólom do prázdnej slovanistickej bránky svojím druhým gólom Garejev.

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg HC Slovan Bratislava