Slovan doplatil na nedisciplinovanosť: V oslabení hral viac ako štvrť zápasu!

Avtomobilist Jekaterinburg - HC Slovan BratislavaAvtomobilist Jekaterinburg - HC Slovan Bratislava Zdroj: hcslovan.sk

JEKATERINBURG - Hráči Slovana Bratislava podľahli v Jekaterinburgu tímu miestneho Avtomobilistu 3:6 vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Hráčov jediného slovenského zástupcu v KHL pripravila o lepší výsledok aj nedisciplinovanosť - súperom "darovali" deväť presilových hier, domáci zužitkovali tri. Slovan celkovo odohral v oslabení viac než 15 minút.

Slovan má v tejto sezóne na konte 6 víťazstiev a 15 prehier. V ostatných štyroch dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 11. miesto, má 22 bodov. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má šesťbodové manko. V sobotu sa "belasí" predstavia na ľade Traktoru Čeľabinsk (13.30 h SELČ).

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec, tréner HC Slovan Bratislava (zdroj: hc.slovan.sk): Chcel by som zagratulovať domácemu mužstvu k víťazstvu. Avtomobilist hral od úvodných minút rýchlejšie a aktívnejšie. V stretnutí sme sa dopustili veľa faulov, hrali množstvo minút v oslabení, čo domáci využili, dali tri góly v presilovkách. Ťažko sa nám potom dostávalo do hry a ovplyvnilo to aj celkový výsledok dnešného zápasu."

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec