Problémový Stoch otvorene o reprezentácii: S Kozákom je to uzavretá kapitola!

Miroslav Stoch
Miroslav Stoch

PRAHA - Stredopoliar Miroslav Stoch sa ani v drese SK Slavia Praha nezbavil nálepky "problémový", keď len nedávno dostal pokutu vo výške 40 tisíc českých korún za nevhodné pokriky "smrť Sparte". Slovenský futbalista sa k celej kauze opäť vyjadril.

"Očakával som nejaký trest, len som dúfal, že to nebude stop na niekoľko zápasov. S finančnou pokutou som počítal, je treba ju akceptovať. Klub mi síce vyjadril podporu, zaplatí ju za mňa, ale aj keby sa tak nestalo, nesťažoval by som si. Je to primeraný trest tomu, čo sa stalo. Keby som ale vedel, čo bude ďakovačka obsahovať, tak by sa to nestalo," uviedol v rozhovore pre aktualne.cz. 

V tom sa opäť vrátil aj téme slovenskej reprezentácie, kde dostal stopku po nezhodách s trénerom Jánom Kozákom po návrate z minuloročných majstrovstiev Európy. "Veľa vecí sa o mne popísalo a veľa z nich bolo nepravdivých. Nechcem to teraz konkrétne rozoberať. Ale ľudia v mojom okolí vedia, že niektoré ohovárania presiahli všetky medze. Samozrejme sa stávajú rôzne veci, žiadny človek o sebe nemôže povedať, že je svätý, že v živote nič neurobil. Ja som ale úplne normálny človek a ľudia majú bohužiaľ zafixované, že čo sa napíše, je pravda," povedal.

V drese Slovenska sa naposledy predstavil 11. júna 2016, keď v 83. minúte nahradil Vladimíra Weissa počas súboja proti Walesu (1:2) v Bordeaux na ME vo Francúzsku. Či sa do reprezentácie niekedy vráti, nevie ani on sám. "S pánom Kozákom je to uzatvorená kapitola. Nesadli sme si už od začiatku a potom to vyvrcholilo, ako to vyvrcholilo. Možno sa do národného tímu ešte vrátim, možno nie."

Za národné mužstvo odohral Stoch 55 stretnutí, strelil 6 gólov vrátane víťazného žilinského do siete Španielska (2:1) v úspešnej kvalifikácii ME 2016.


Tagy: Ján Kozák Miroslav Stoch Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA