Fenomenálny Nadal sa vyrovnal Agassimu: Som veľmi vďačný za všetko, čo sa mi podarilo

Rafael Nadal
Rafael Nadal

ŠANGHAJ - Španielsky tenista Rafael Nadal vyrovnal Američana Andreho Agassiho na siedmom mieste v historickom poradí počas tzv. otvorenej éry v počte zápasových triumfov vo dvojhre na hlavnej profesionálnej úrovni. Súčasná svetová jednotka Nadal uspela v piatkovom štvrťfinále na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (celková dotácia 8 092 625 USD, tvrdý povrch vonku) proti šiestemu nasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi v troch setoch 6:4, 6:7 (6), 6:3 a dosiahla už 870. víťazstvo. Okrem toho ťahá 31-ročný rodák z Manacoru 15 -zápasovú šnúru bez prehry.

Napriek úspechom zostáva Nadal skromný. "Som veľmi vďačný za všetko, čo sa mi podarilo. Samozrejme, vyhral som US Open, turnaj v Pekingu a teraz som sa dostal v Šanghaji do semifinále...Musím sa naďalej koncentrovať a udržať si túto fazónu. Uvidíme v sobotu, či budem mať ďalší dobrý deň," povedal po stretnutí 10-násobný šampión Roland Garros.

V semifinále sa Nadal v sobotu stretne s turnajovou štvorkou Chorvátom Marinom Čiličom, ktorý si v piatkovom štvrťfinále poradil s iným Španielom Albertom Ramosom-Viňolasom 6:3, 6:4.


Tagy: Rafael Nadal Andre Agassi

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA