Famózna Rybáriková v Linzi zabojuje o titul: Pútavé finále prinesie slovensko-české derby!

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LINZ - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale). Rybáriková v sobotňajšom semifinále zdolala Viktoriju Golubicovú zo Švajčiarska v dvoch setoch dvakrát zhodne 6:4. Vo finále na turnajovú jednotku čaká nasadená dvojka Češka Barbora Strýcová, ktorej v tomto roku Slovenka podľahla v Tokiu po dvoch tajbrejkoch.

Golubicová prelomila podanie súperky ako prvá, no Rybáriková kontrovala dvakrát a úvodné dejstvo získala pomerom 6:4. Slovenka uspela na servise Švajčiarky v siedmej hre druhého setu, vzápätí prišla o vlastné, ale po ďalšom brejku podávala na víťazstvo. Pri svojom podaní využila tretí mečbal na 6:4.

"Viktorija hrala na začiatku skvele, naozaj som musela zlepšiť všetko. Otočila som prvý set a verila som, že to zvládnem vo dvoch. Snáď budem v nedeľu v poriadku, nepociťovala som žiadnu ostrú bolesť. Fyzioterapeutka ma obviazala napevno, ťažšie som sa pohybovala, na kurte to však napokon bolo dobré," povedala vo vysielaní Eurosportu 2 Rybáriková, ktorá počas zápasu podstúpila ošetrenie dolnej končatiny.

Rybáriková postúpila do siedmeho singlového finále na okruhu WTA, prvého od roku 2014, keď sa jej to podarilo v americkom New Havene. Účasťou vo finále si zabezpečila 180 bodov do rebríčka plus finančnú prémiu 17.258 eur. Organizátori si pre celkovú víťazku nachystali 280 bodov a 34.677 eur.

Magdaléna Rybáriková (SR-1) - Viktorija Golubicová (Švaj.) 6:4, 6:4 za 110 minút

Barbora Strýcová (ČR-2) - Mihaela Buzarnescová (Rum.) 6:3, 7:6 (3)


Tagy: Magdaléna Rybáriková WTA Linz Viktorija Golubicová

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Twitter - WTA Linz

DISKUSIA