VIDEO Ronaldo spasiteľom madridského giganta: Rekordný Real prepísal históriu La Ligy!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid v mestskom derby zdolali hráčov Getafe 2:1 v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy. O triumfe "bieleho baletu" rozhodol v 85. min svojím premiérovým gólom v tomto ligovom ročníku Cristiano Ronaldo. Úradujúci majster zvíťazil tretíkrát po sebe a priebežne sa posunul na druhé miesto v ligovej tabuľke.

Real vyhral 13 zápasov vonku v rade, čo sa ešte v histórii španielskej ligy nikomu nepodarilo. Po zranení nastúpil v útoku po boku Cristiana Ronalda uzdravený Karim Benzema a bol to práve on, kto otvoril skóre madridského derby. Francúzsky strelec prešiel cez dvoch brániacich hráčov a samostatnú akciu v sklze presne zakončil.

Karim Benzema so spoluhráčmi Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Domáci v 56. minúte vyrovnali, keď sa trafil Jorge Molina. Skúsený španielsky útočník dal vo ôsmom zápase proti madridskému veľkoklubu už piaty gól. Biely balet znovu udrel až päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Po prvýkrát od konca päťzápasového trestu sa v La Lige presadil Ronaldo, ktorý napálil skákajúcu loptu krížom presne k tyči.

Tím Athletic Bilbao zvíťazil nad FC Sevilla 1:0. Jediný gól zápasu strelil v závere prvého polčasu 24-ročný stredopoliar Mikel Vesga. FC Sevilla získal dosiaľ 16 bodov, Bilbao o päť menej.

Bilbao - FC Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 43. Vesga

Getafe - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 56. J. Molina - 39. Benzema, 85. C. Ronaldo

Alavés - San Sebastián 0:2 (0:0)
Góly: 77. Oyarzabal, 81. Elustondo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Getafe Real Madrid CF
  • Zdroj: SITA, ČTK