Hamšíkov Neapol stále stopercentný: Insigne zariadil dôležitý triumf 100. gólom v kariére

Lorenzo Insigne sa raduje so spoluhráčmiLorenzo Insigne sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom pokračujú v spanilej jazde v talianskej Serie A. V sobotu si v ôsmom zápase ligovej sezóny pripísali na konto ôsme víťazstvo, keď zvíťazili na pôde AS Rím tesne 1:0.

O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 25. minúte taliansky reprezentant Lorenzo Insigne, ktorého poslal do šance domáci stredopoliar Daniele de Rossi. Pre Insigneho to bol 100. gól v kariére. Hamšík odohral 71 minút, potom ho vystriedal Poliak Piotr Zieliňski.

"Som hrdý, že som sa dostal na hranicu 100 gólov a že som pomohol tímu k víťazstvu. Jubilejný zásah venujem mojej manželke. S Neapolom sme urobili dôležitý krok vpred, dosiahli sme veľký výsledok vo veľmi ťažkom zápase. Museli sme si ho vybojovať, ale od brankára po 23. hráča na lavičke sme sa nevzdali," povedal 26-ročný Insigne pre Mediaset Premium, citoval ho portál football-italia.net.

Neapol mohol vyhrať aj vyšším skóre, ale Belgičan Dries Mertens zahodil ešte v prvom polčase dve veľké šance. Dvadsať minút pred koncom predviedol gólman SSC Pepe Reina pekný zákrok po hlavičke Federica Fazia a útočník Rimanov Edin Džeko v závere namieril svoj hlavičkový pokus len do brvna. "Bol to skvelý zákrok, podobný tomu z rovnakého zápasu v minulej sezóne. Musíme ísť ďalej, pred nami je ešte mnoho zápasov. V druhom polčase sme podali dobrý výkon, mali sme šance na otočenie duelu," uviedol Fazio.

Hráči Neapolu sú s plným počtom bodov zákonite na prvej priečke Serie A s päťbodovým náskokom pred trojicou Inter Miláno, Juventus Turín, Lazio Rím. Inter má však ešte zápas k dobru, v nedeľu ho čaká mestské derby proti AC. Rímskemu AS po domácej prehre patrí piata priečka s 15 bodmi.

Neapol, ktorý sa pokúša o svoj prvý titul od roku 1990, po prvý raz v tejto ligovej sezóne strelil v zápase menej ako tri góly. V najvyššej domácej súťaži ťahá šnúru 13 víťazstiev a 20 stretnutí bez prehry. Naposledy prehral 25. februára doma s Atalantou Bergamo 0:2. Najbližšie čaká na Neapolčanov utorkový duel Ligy majstrov proti Manchestru City v Anglicku, na domácej scéne si budúcu sobotu zmeria sily v ďalšom dôležitom súboji s Interom Miláno.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Lorenzo Insigne