Trojbodový Chára po vydarenej noci v NHL: Je to ako snehová guľa

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: TASR

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bol v noci na nedeľu hlavnou postavou duelu zámorskej NHL Arizona - Boston (2:6). Kapitán Bruins sa na jednoznačnom víťazstve hostí podieľal gólom a dvomi asistenciami a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne. Na ľade odohral 20:18 minút, dokopy vyslal na bránku súpera tri strely, rozdal tri bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest a pripísal si aj tri plusky. Bruins aj jeho zásluhou vybojovali už 11. triumf v rade nad Coyotes. Arizona naposledy zdolala Boston 9. októbra 2010 v Prahe, kde vyhrala 5:2. Ziskom troch bodov vyrovnal kapitán Bostonu svoje kariérne maximum v základnej časti, počas 20 sezón v NHL sa mu to podarilo celkovo 14-krát. Jediný štvorbodový zápas absolvoval v play off 2013, keď v zápase proti Torontu nazbieral štyri asistencie. "Je fajn, keď máte dobré striedanie a ďalšia formácia v tom pokračuje. Je to ako snehová guľa, súpera sme postupne viac a viac valcovali a mali sme zápas pod kontrolou," povedal 40-ročný slovenský obranca podľa nhl.com. Chára bodoval v prvých dvoch tretinách.

V 17. minúte sa puk po jeho tvrdej strele odrazil od tela Davida Pastrňáka do bránky a Boston vyrovnal na 1:1. V 26. minúte si "Big Z" nakorčuľoval do nebezpečnej zóny pred brankára a na dvakrát ho prekonal, čím zvýšil na 3:1.

V závere druhej časti vysunul dlhou prihrávkou z vlastného pásma po mantineli do brejku Brada Marchanda a ten zvýšil na 4:1. "Je to dôležité víťazstvo. Svoje sme si na ľade splnili my veteráni a pridali sa k tomu aj mladí," dodal slovenský obranca pre Boston Globe. Prvé góly v NHL strelili Mario Kempe (Arizona) a Anders Bjork (Boston). Coyotes v tejto sezóne ešte nevyhrali.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins